Donte të shkonte me pushime në Itali, babai lë djalin 11-vjeçar me një të panjohur për 5 ditë

24/09/2020 - 17:09

Një baba e ka lënë djalin e tij vetëm në shtëpi me një të huaj për pesë ditë me radhë sepse donte të shkonte me pushime në Itali.

Sipas “The Sun”, 11-vjeçari u detyrua të mbronte veten, sepse ishte në të njëjtën banesë në Edinburg me një banor që kishte ardhur aty vetëm një ditë më parë.

Djali ishte përpjekur të ngrohte një peshk të ngrirë në mikrovalë dhe më pas kishte larë vetë enët.

Babai, emri i të cilit nuk mund të zbulohet për arsye ligjore, e la djalin vetëm me një të huaj në mënyrë që ai të bëhej një fëmijë “i pavarur”.

Babai i kishte kërkuar banorit që të transferohej një ditë më parë dhe më pas i tha se do të fluturonte për në Itali në 03:00 të mëngjesit.

I akuzuari tha se banori ishte atje dhe mund të kujdesej për të. Ndërkohë që banori i kishte thënë se nuk mund ta bënte, pasi kishte plane.

Kur u zgjua të nesërmen në mëngjes, banori zbuloi se i akuzuari ishte larguar dhe djalin e kishte lënë vetëm.

Sipas gjykatës, babai u kthye në banesë rreth orës 19:00 dhe djali ishte në shtëpi vetëm.

Banori u largua përsëri të nesërmen dhe djali më pas i dërgoi një tekst nga telefoni i babait duke e pyetur kur do të kthehej.

Kur babai u kthye nga udhëtimi i tij më 5 dhjetor 2018, zbuloi se djali i tij ishte marrë nën kujdesin emergjent për strehim.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Punonjësit e Muzeut Egjiptian në Kajro përfunduan në gjyq për akuzat e ngjitjes në një mënyrë ”false” të mjekrës së Tutankhamonit.

Shkencëtarët kanë zbuluar një asteroid gjigand që përmban mjaftueshëm metal sa për të bërë miliarder këdo në Tokë.

Numri i koalave në të gjithë shtetin australian të Uellsit të Ri të Jugut është në rënie të qëndrueshme për shkak të stresit në sistemin

Ish-bashkëshortja e Raoul Bova, Chiara Giordano po përjeton një histori të re dashurie me balerinin e njohur të spektaklit më të ndjekur

Shkencëtarët kanë zbuluar një molekulë jashtëzakonisht të rrallë të bazuar në karbon në atmosferën e hënës së Saturnit Titan që mund të e

Andrra Destani dhe Sinan Hoxha ngelen një nga çiftet më të dashur për publikun shqiptar. Gjithashtu Andrra, është mjaft aktive në rrjete

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në SHBA, ku një 55-vjeçare me profesion terapiste vrau dy vajzat e saj binjake 7-vjeçare teksa këto të fun

Në vitin 1980, paleontologët nga Universiteti “ California Riverside” vizituan Ishullin Seymour, pjesë e në zinxhiri ishullor në Gadishul