Dua Lipa dhe Bebe Rexha nominohen në American Music Awards

14/09/2018 - 10:23

Eventi i American Music Awards, që do të mbahet më 9 tetor, ka shpallur dje nominimet për të gjitha kategoritë.

Drake dhe Cardi B janë këngëtarët që kryesojnë nominimet. Reperi kanadez është pretendent për çmimin kryesor, atë të “Artistit të Vitit”. Gjithashtu është i nominuar për çmimin “Artisti më i pëlqyer Mashkull” dhe kënga “God’s Plan” në kategorinë “Videoklipi i Vitit”.

Ndërsa Cardi B ka arritur nominimin e saj të parë në AMA në kategoritë “Artistja e re më e mirë”, “Videoklipi i Vitit”, “Artistja më e pëlqyer Femër”, “Artistja më e pëlqyer – rap-hip hop”. Reperja ka plot tetë nominime këtë vit.

Përsa i përket artisteve shqiptare, Dua Lipa dhe Bebe Rexha kanë arritur të nominohen në disa prej kategorive. Dua gjendet e nominuar si  “Artisti i ri më i mirë i vitit”.  Ndërsa Bebe Rexha është nominuar për çmimet “Bashkëpunimi më i mirë i vitit” dhe  kënga “Meant to be”, si “Kënga më e mirë e zhanrit Country”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sezoni i tetë dhe i fundit i serialit 'Game of Thrones' është padyshim sezoni më i pritur i ndonjë seriali gjatë të gjitha kohëve.

Nëse premtimet e martesës do të ishin më praktike, çiftet do t’i kërkonin njëri-tjetrit të hiqnin dorë nga zakonet e mërzitshme që kanë.

Në Itali ajo njihet me mbiemrin e së ëmës Jakiç, por në fakt mbiemri i saj është Nishani dhe është mbesa e ish-presidentit të Shqipërisë

Fituesja më e re e lotarisë “EuroMillions”, në Britaninë e Madhe, Jane Park, është e gatshme të paguajë një mashkull rreth 80 000 euro në

Ylli i Juventus-it është kapur nga paparacët në Londër, me bashkëshorten Georgina Rodriguez dhe djalin Cristiano Junior.

Ashtu siç ka njerëz fatkeqë në këtë botë, ka dhe nga ata që vërtet i buzëqesh fati një ditë.

Është ndarë nga jeta në moshën 95-vjeçare Stan Lee, krijuesi i personazheve të paharrueshëm që magjepsën të gjithë botën, si Spider-Man,

Nëntori është muaji më i papëlqyer i tërë vitit” – Louisa May Alccot, “Little Women.”

Plakja është një proces natyral të cilin njeriu nuk e eviton dot.

Një grua duke ecur një rrugë në Kinë është 'gëlltitur' nga një gropë e madhe që u hap papritmas nën këmbët e saj.