Dua Lipa vendos rekord tjetër historik

23/06/2019 - 16:50

Dua Lipa ka vendosur një tjetër rekord në muzikë. Këngëtarja 23-vjeçare me origjinë shqiptare është e para femër në histori që ka tre këngë që janë dëgjuar mbi 800 milionë herë në Spotify. Dua e ka arritur këtë rekord me këngët “New Rules”, “One Kiss” dhe “IDGAF”.

Dua Lipa nuk ka publikuar një këngë të re prej muajsh, por më herët ka njoftuar fansat se është duke punuar me albumin e ri dhe shumë shpejt do të publikojë projektet e reja.

Në muajin shkurt, Dua u bë e para shqiptare që fitoi dy çmime Grammy, eventi më i rëndësishëm muzikor në SHBA.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sipas “The Sun”, karakteri i Paul Walker po rikthehet sërish në “Fast&Furious 9”.

Vitit 2019 po i vjen fundi dhe disa shenja të horoskopit do të përballen me ndryshime të mëdha.

Beteja e Sinisa Mihajlovic me leuçeminë mori një shtysë të re pasi trajneri i Bolonjës u largua nga spitali “Sant’Orsola”, të mërkurën pa

Djali i dytë i Mbretëreshës Elizabeth, princi Andrew i Britanisë së Madhe do të tërhiqet së shpejti nga të gjitha postet publike.

Prej gjashtë javësh Marsi ka qëndruar në Peshore, shenjën më pak të preferuar të këtij planeti.

E dimë se është e vështirë t’ju bindim, por na lejoni të provojmë të gjitha arsyet pse nga sot nuk duhet ta vrisni merimangën tjetër që d

Sot është një ditë e veçantë për aktorin e njohur të humorit, Bes Kallaku.

Një majmun që është parë në një kopsht zoologjik në Kinë, duket se ka problem që të gjejë dashurinë e tij, pasi nuk ka fytyrën e një majm

Një grua shtatzënë është sulmuar për vdekje nga qentë në një pyll në veri të Francës, ku po ndodhte një gjueti.