Duhej të vishte fustanin e bardhë, koronavirusi i shtyn dasmën infermieres shqiptare në krye të detyrës

06/04/2020 - 09:31

E shtuna e 4 prillit do të duhej të ishte dita më e lumtur për infermierën shqiptare që jeton dhe punon në Itali, Elona Gaxha.

Ajo kishte planifikuar që bashkë me partnerin e saj Jonathan Esposto, të kurorëzonin me martesë dashurinë e tyre, fryt i së cilës është dhe vajza e tyre e vogël Maddalena.

Por fati e deshi që në këtë emergjencë shëndetësore që ka mbërthyer globin, Elona të ishte në krye të detyrës si infermiere në luftë me koronavirusin dhe në mbrojtje të jetës së njerëzve.

Jonathan përmes një postimi emocional në Facebook, ka bërë një dedikim për të gjithë të ftuarit që do të duhej të ishin bashkë me ta në hapjen e një kapitulli të ri për jetën e tyre.

Nuk ka munguar një postim edhe nga agjencia që do të merrej me organizimin e dasmës së tyre, ku premton se festa e tyre do të bëhet së shpejti po aq e bukur sa e kishin planifikuar.

"Sot për ne ishte menduar të ishte fillimi i një sezoni të ri të mrekullueshëm të dasmave ... do të ketë një fillim të ri për të gjithë herët a vonë dhe ndërsa presim, vazhdojmë të shpresojmë që të gjitha këto të kalojnë shpejt dhe pastaj po do të përqafohemi shumë fort. Por përqafimi më i madh i shkon "Elona dhe Jonathan dhe princeshës së tyre të vogël Maddalena, dhe ju premtojmë se dasma do të jetë po aq e mrekullueshme sa e kishim planifikuar".

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Më 26 janar legjenda e basketbollit Kobe Bryant ndërroi jetë në një aksident tragjik së bashku me vajzën e tij dhe 6 persona të tjerë.

Një efektiv policia është ndjerë keq dhe ka pësuar një gjendje të fikëti, teksa ishte në krye të detyrës.

Prej disa kohesh, perflitet se Harry dhe Meghan Markle janë në krizë dhe mund të ndahen.Shkak i kesaj jane spekulimet se Meghan detyroi H

Të rinj e të moshuar kanë harruar kohën e pandëmisë dhe kanë shkuar të shijojnë rrezet e dielit në bregdetin e Golemit.

Saturni, aligatori personal i liderit nazist Adolf Hitler, i famshëm në kohën e luftës me mijëra vizitorë të kopshtit zoologjik të Berlin

Përqafoi të dashurën, ndërsa ishin duke ecur në rrugën ”Strada Nuova”, në qendër të qytetit të Pavias, dhe për këtë gjest u gjobit nga po

Një fëmijë 1-vjeçar është kthyer në një personazh shumë të dashur në mediat sociale.

“Minjtë po bëhen gjithnjë e më agresivë në kërkimin e tyre për ushqim pasi restorantet në të gjithë SHBA-në janë ende të mbyllura për të

Pasi 164 minatorë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus, miniera më e thellë e arit në botë, Mponeng, në Afrikën e Jugut, ka pezulluar p