Durrës, bën vetëgjyqësi me celular!

13/06/2018 - 20:18

   Konfliktet mes personave të ndryshëm, zgjidhen në forma të ndryshme, nga ato me arritjen e mirëkuptimit mes palëve deri tek ato me vetëgjyqësi apo me përdorimin e forcës.

Rasti i mëposhtëm fatmirësisht është mbyllur deri diku në mënyrë paqësore, pasi i vetmi që e ka “pësuar” është celulari që është marrë peng.

Sipas policisë, ngjarja është regjistruar një ditë më parë në lagjen nr.5 në Durrës.

“Më datë 12.06.2018, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës, për shtetasin I.V., vjeç 52, banues në Durrës, pasi dyshohet se në lagjen nr. 5, me vetëgjyqësi, i ka marrë celularin, shtetasit A.Z., vjeç 55, banues në Durrës. Neni 277 i Kodit Penal”, njofton policia.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Për këngëtaren Rezarta Shkurta, dita e sotme është një nga më të bukurat, pasi vogëlushja e saj Hera feston ditëlindjen.

Victoria dhe David Beckham janë përballur me një situatë aspak të dëshiruar teksa shtëpia e tyre e pushimit në fshat është tentuar të gra

Një nënë dhe foshnja e saj fluturuan në ajër, pas shpërthimit të rrotës së një automjeti mallrash.

Cristiano Ronaldo doli dje në një konferencë për shtyp para mediave, ku foli për sfidën e ditës së sotme, atë mes Mançester Junajtid dhe

Një shtetas turk është në probleme me ligjin, për shpërdorimin e linjës së emergjencës së policisë.

Para pak minutash, në media ka qarkulluar një lajm që i ka habitur të gjithë.

Një studente 21-vjeçare nuk mundi të përjetonte dot stresin që kaloi në qeli për një aksident rrugor që kishte shkaktuar, duke i dhënë fu

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka publikuar një foto në rrjete sociale, ku e shohim në Bjeshkët e Nëmuna.

Dukesha e Cambridge, Kate Middleton, apo ajo që pritet të jetë edhe mbretëresha e ardhshme e Britanisë, duket se ka probleme me fustanet

Kjo foto e bërë nga NASA në Antarktikë ka mahnitur jo pak njerëz. Ajsbergu është një drejtkëndor i rregullt, si i prerë me thikë.