Durrsakët ia marrin valles tek "Sfinksi" (VIDEO)

09/08/2018 - 19:23

  "Maratona e Këngës" ka sjellë një atmosferë festive mbrëmjen e së mërkurës në Durrës.

Me dhjetëra qytetarë durrsakë dhe turistë kanë ndjekur nga afër interpretimin e këngëtarëve të njohur të muzikës moderne shqiptare.

Të rinjtë sidomos nuk kanë nguruar të kërcejnë nën tingujt e muzikës, ndërsa shumë qytetarë kanë ndjekur nga afër, të ulur në hapësirat përreth “Sfinksit” atmosferën e krijuar.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Libri “Becoming” i Michelle Obama ka kaluar çdo pritshmëri në Amazon.

Meghan Markle nuk i lë aktivitetet edhe gjatë periudhës së shtatzënisë.

Mbrojtësi i Tottenham Hotspur, Serge Aurier, është arrestuar pak ditë më parë nga autoritetet angleze me dyshimin se ka dhunuar partneren

Lajmi i ndarjes së Diego Armando Maradonës, bëri një bujë të madhe në media, teksa së fundmi ka qenë bashkëshortja e argjentinasit, Rocio

Disa shenja horoskopi, kanë më shumë fat në dashuri se të tjerat. E këtu kryesojnë demi, luani dhe peshorja.

Ndeshja e zhvilluar në afërsi të qytetit të Sao Paulos në Brazil midis skuadrave U-20 të Agua Santa dhe Atletiko Mineiro, rrezikoi të shn

Prej një kohe të gjatë aktorja Olta Gixhari i ka munguar teatrit. Shumë persona e pyesin aktoren dhe i kërkojnë që të kthehet në skenë.

Një website britanik me emrin “Skyscanner”, na ndihmon të gjithëve ne që duam bileta sa më të lira avioni, hoteli e makine me qira, para

Nëse jeni të stresuara nga pamja që ka fytyra juaj këto kohë, herë nga moti i keq dhe herë nga pagjumësia, ka një zgjidhje të thjeshtë që

Ato janë dy nga moderatoret më të njohura dhe më të pëlqyera të showbizit shqiptar dhe gjithashtu janë dhe motra.