Dy femrat më të famshme të futbollit botëror

12/07/2019 - 21:54

Futbolli i femrave po merr gjithnjë e më shumë vëmendje, dhe këtë e dëshmoi më së miri botërori më i fundit që u organizua në Francë.

SHBA mori kupën e katërt në finalen kundër Holandës, duke ruajtur kryesimin në listën e historikut të kupave. Gjermania vjen e dyta, me dy kupa, e ndjekur nga Japonia e Norvegjia me nga një.

Botërori i parë për femra nga FIFA u mbajt në vitin 1991, dhe mes finalistëve kanë qenë ekipe si Kina, Norvegjia, Brazili dhe Suedia.

Pas fitores më të fundit në Francë, ku SHBA korri sukses bindës, dy yjet më të famshme të futbollit botëror u bënë Alex Morgan dhe Megan Rapinoe, golashënueset më të mira të ekipit kampion.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një grup prej 80 shkencëtarësh kanë udhëtuar drejt Siberisë për të hetuar efektet e shkrirjes së akullit të përhershëm të Arktikut Lindor

Një mësuese e shkollës fillore në Queensland të Australisë i ka rënë të fikët në klasë pasi shkoi e dehur në mësim.

Pas sjelljes skandaloze të Ambasadorit të OSBE-së në Tiranë, i cili në mënyrë shumë vulgare iu nxori gishtin e mesit mbrëmë protestuesve

I dashuri i mbesës së Mbretit të Spanjës është në gjendje të rëndë shëndetësore, pasi u godit nga demi gjatë ndeshjes me të.

Edhe pse ka kaluar më shumë se një vit nga dasma mbretërore e Princ Harry-t me Meghan Markle, mediat e huaja vazhdojnë të komentojnë ende

Astrologët thonë se personat që i përkasin shenjave të Horoskopit që vijojnë si më poshtë, nuk e falin tradhëtinë.

Kur sheh një profil të kuruar në Instagram, me veshje të bukura, restorante të shtrenjta, aksesorë firme etj, të krijohet ideja se e zonj