E dashura e diktatorit të fundit në Europë bëhet deputete

22/11/2019 - 17:16

Maria Vasileviç, e dashura e presidentit të Bjellorusisë, Aleksandër Lukashenko, ka vendosur t'i futet politikës.

Pavarësisht 43 viteve diferencë moshe, 22-vjeçarja, e cila pasi fitoi çmimin Miss Bjellorusia në maj të vitit 2018, është parë disa herë në publik me presidentin e quajtur “Diktatori i fundit në Europë”.

65-vjeçari Lukashenko është quajtur i tillë pasi ka që në vitin 1994 që e udhëheq Bjellorusinë me grusht të hekurt.

Opozitarët ndëshkohen sa herë që organizojnë protesta kundër regjimit dhe në zgjedhjet e fundit nuk fituan as edhe një post të vetëm në Parlament, megjithatë, një prej atyre vendeve u zu nga Vasileviç, edhe pse nuk ka fare përvojë si politikane. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Rishfaqja e një zogu që mendohej se u zhduk para 100 mijë vitesh ka tronditur shkencëtarët.

Një grua 55-vjeçare është vrarë nga një tigër në kopshtin zoologjik të Zyrihut.

Një shpend që fluturon mbi plazhin Myrtle në Karolinën Jugut duke mbajtur në kthetra një peshk të stërmadh.

Ministri i Financave, Rishi Sunak inkurajoi sot britanikët të “hanë jashtë për të mbështetur” punësimin në restorante, në ditën e parë të

Ylli i muzikës pop Kate Perry, ka pranuar së fundmi depresionin dhe ankthin gjatë shtatzënisë me disa postime ‘kriptike’ në rrjetet socia

Bernie Ecclestone do të festojë në tetor 90 vjetorin, por përvecse është gjysh dhe stërgjysh, tani është bërë sërish baba.

Djali i akademikut të njohur Moikom Zeqo, Epidamn Zeqo, nga studio e “Historia ime”, foli këtë të premte për humbjen e parakohshme të të

DASHI: Si impulsivë, spontanë dhe me reflekse të shpejta, pjesëtarët e kësaj shenje janë inteligjentë dhe aktivë, kështu

Zonja e parë e Shtëpisë së Bardhë, Melania Trump është mjaft e njohur për gardërobën e shtrenjtë, por nuk janë vetëm rrobat e saj që janë

Mark Wahlberg ka bërë një njoftim që ka befasuar të gjithë ndjekësit e tij.