E dini se cila është birra më e shitur në botë?

20/05/2019 - 12:43

Edhe pse nuk është aspak e njohur në Shqipëri një birrë e re e prodhuar në Kinë ka sjellë më shumë fitime për vitin 2018-ën sipas statistikave të ‘Rate Beer’.

Emri i birrës është"Snow" që përkthehet si bora dhe prodhohet nga kompania SAB Miller. Nga viti 2005 fitimet e kompanisë janë rritur me 573% dhe tani birra snoë ka më shumë shitje nga çdo birrë në planet duke ja kaluar birrës "Corona" dhe "Bud".

Përveç shijes së saj, kjo birrë është shumë e lirë dhe kushton vetem 1 dollarë për një litër dhe kjo me siguri ka ndikuar dhe në shitjet e kompanisë. Me siguri që adhuruesit e birrave tani do të kërkojnë që ta provojnë...

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Christine Sillman dhe vajza e saj, Tonya prenotuan në një hotel me katër yje për pushimet e verës, por u shokuan nga ajo çfarë gjetën.

Sipas një studimi të sapopublikuar, një numër i konsiderueshëm i fëmijëve nën moshën 5-vjeçare janë dëmtuar nga produktet kozmetike.

Një delfin ka sjellë në jetë të voglin e saj në bregun e Gjirit të Lalëzit.

Viti i parë i martesës mund të jetë po aq ngazëllues dhe rraskapitës.

Tragjedi pas tragjedie, historia e Bardhës i ngjan një filmi të frikshëm.

Kur vjen fjala tek aktorët e famshëm, modelet, këngëtarët etj, të gjithë janë të magjishëm përpara kamerave.

Urinimi i një burri nga një urë në Berlin të Gjermanisë ka shkaktuar disa të plagosur, sipas një autoriteteve gjermane.

Kompania ajrore meksikane "Volaris" ka nisur një program të quajtur "Ribashkimi familjeve" dhe po ofron bileta 1 dollarëshe për pasagjerë

Reme Lala është deputetja e Dibrës, e cila asokohe bënte fushatë për llogari të PDIU-së.