E frikshme/ Gropa gjigante përpin autobusin, të paktën 6 viktima (VIDEO)

14/01/2020 - 11:48

Të paktën 6 persona mbetën të vrarë kur një gropë thithëse përpiu papritur një autobus dhe disa këmbësor në verilindje të Kinës.

Pamjet e shfaqura në mediat vendase tregojnë autobusin që ndalon në një stacion në Xining, në provincën e Qinghai, përpara se sipërfaqja e rrugës të hapet poshtë tij, duke bërë që i gjithë mjeti të bjerë brenda.

Këmbësorët mund të shihen teksa largohen me vrap, ndërkohë që shpërthime dhe tym del nga gropa gjigante.  

Një person, i cili shpëtoi një fëmijë nga cepi i gropës u kthye sëbashku me të tjerë për të ndihmuar një grua. Por rruga u shemb sërish duke bërë që të binin të gjithë brenda.

Ngjarja e rëndë ndodhi të hënën, jashtë një klinike shëndetësore, duke i marrë jetën 6 personave. 16 të tjerë ndodhen në spital, ndërsa 4 rezultojnë të zhdukur.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Burime konfidenciale për "Daily Mail" kanë thënë se shkak për largimin e Princ Harry-t dhe Megan Markle nga pallati mbretëror është nëna

Një tjetër detaj i çuditshëm është duke qarkulluar në rrjetet sociale, ku kryefjala është padyshim aksidenti tragjik i legjendës së baske

Bryant la pas 3 vajza, një prej tyre vetëm 7 muajshe si edhe bashkëshorten Vannesa.

Kinematografët shqiptarë Samir Luma dhe Fejmi Dauti janë fitues të çmimit për kinematografi më të mirë për filmin dokumentar “Toka e mjal

Kobe Bryant, ish basketbollisti i famshëm i NBA dhe Los Angeles Lakers, ka ndërruar jetë në moshën 41-vjeçare si pasojë e një aksidenti m

Shuhet legjenda e basketbollit amerikan dhe botëror, Kobe Bryant. Sipas asaj që shkruan gjermania "Bild", shkak është bërë rrëzimi i heli

Edhe pse në një moshë të pazakontë, Iris Jones ka në plan të martohet me të dashurin e saj egjiptian Mohamed Ahmed Irbriham. Ai është vet

Në momentin kur ra tërmeti me madhësi 6.8 ballë në provincën Elazig të Turqisë, një grua solli në jetë fëmijën e saj.

Në mesin e situatës emergjente të shkaktuar nga virusi i rrezikshëm, në rrjetet sociale është publikuar videoja e një djali, i cili ha të

Një histori prekëse e programit “Dua të të bëj të lumtur” ishte ajo e Rubies e cila kishte zgjedhur emisionin për të surprizuar vajzën e