E frikshme/ Rrufeja ndan në dysh varkën me vela (VIDEO)

10/07/2019 - 22:46

Një video që të rrëqeth trupin, tregon një varkë me vela në Boston Harbour, teksa goditet nga një rrufe duke e ndarë atë përgjysmë. Të paktën 1 miliard volt elektricitet janë derdhur mbi të, një shembull mahnitës në “kohën e duhur dhe vendin e duhur”.

Harry Minucci po xhironte nga porti i Bostonit gjatë një stuhie të fortë të shtunën e shkuar, kur një rrufe goditi varkën 40 metra të shokut të tij. Minucci tha se kishte dëme të konsiderueshme në anije, por fatmirësisht nuk kishte lëndime pasi pronari nuk ishte në bord në momentin e goditjes.

E gjithë zona e Masaçusetsit ishte e mbuluar nga stuhi të shtunën pasdite, me rrufe të shumta dhe përmbytje në disa zona.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një grup prej 80 shkencëtarësh kanë udhëtuar drejt Siberisë për të hetuar efektet e shkrirjes së akullit të përhershëm të Arktikut Lindor

Një mësuese e shkollës fillore në Queensland të Australisë i ka rënë të fikët në klasë pasi shkoi e dehur në mësim.

Pas sjelljes skandaloze të Ambasadorit të OSBE-së në Tiranë, i cili në mënyrë shumë vulgare iu nxori gishtin e mesit mbrëmë protestuesve

I dashuri i mbesës së Mbretit të Spanjës është në gjendje të rëndë shëndetësore, pasi u godit nga demi gjatë ndeshjes me të.

Edhe pse ka kaluar më shumë se një vit nga dasma mbretërore e Princ Harry-t me Meghan Markle, mediat e huaja vazhdojnë të komentojnë ende

Astrologët thonë se personat që i përkasin shenjave të Horoskopit që vijojnë si më poshtë, nuk e falin tradhëtinë.

Kur sheh një profil të kuruar në Instagram, me veshje të bukura, restorante të shtrenjta, aksesorë firme etj, të krijohet ideja se e zonj