E harroi në një dyqan, gruaja gjen unazën e bashkëshortit pas 47 vitesh

17/02/2020 - 12:44

NJë grua ka gjetur unazën e bashkëshortit të saj pas 47-vitesh që e kishte harruar në një dyqan në qytetin amerikan të Brunsëick Maine.

63-vjeçarja, Debra McKenna ishte adoleshente kur në 1973, humbi unazën në Portland, ku studionte në shkollën e mesme Morse.

47-vite më vonë, ishte një punëtor i cili gjeti në pyjet e Finlandës metalin e varrosur,  e cila kishte disa shkrime të gdhendura mbi të.

Çifti takohej gjatë shkollës së mesme dhe kolegjit dhe Shawn i dha të dashurës së tij McKenna unazën përpara se të nisej për në kolegj.

Ajo tha se unaza ishte harruar kryesisht derisa punëtori e gjeti të varrosur tetë inç nën tokë në Kaarina, një qytet i vogël në Finlandën Jugperëndimore.

Çifti  qëndruan të martuar prej 40 vitesh deri sa Shawn vdiq në 2017 pas një beteje gjashtë vjeçare me kancerin.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Karantina në kohën e koronavirusit ka ndryshuar zakonet e konsumit. Sipas mediave spanjolle, konsumi i birrës ka shënuar rritje me 78%.

Papa Françesku u bëri thirrje punonjësve të medias të ndihmojnë publikun të mos ndihet vetëm në këtë periudhë izolimi.

Mbrëmjen e kaluar u bë i ditur lajmi se babai i Dj të njohur, Vik Krajës, doktor Dhimitër Kraja ishte infektuar me virusin ‘Covid-19’ pas

Një histori rrëqethëse raportohet nga Italia, për shkak të përhapjes masive të koronavirusit.

Nuk donin të respektonin radhën dhe distancën 1 metër nga njëri-tjetri.

Ditë më parë Princ Charles, djali i Mbretëreshës së Anglisë, i pari në rradhë për fronin britanik, u  testua për Covid-19 dhe rezultoi po

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku një student 26-vjeçar italian Antonio De Pace vrau të fejuarën e tij, pasi pretendonte se e k

Një infermiere që punon në një spital në Britaninë e Madhe është surprizuar nga familjarët e saj sa hapi derën e shtëpise.

Kryqi i Kuq në Austri ka krijuar një aplikacion të quajtur “Stopp Corona”, që do t’u vijë në ndihmë qytetarëve për të shënuar të gjitha k

Një i moshuar 92-vjeçar nga Izraeli, i lyen flokët bashkëshortes së tij gjatë karantinës.