E jashtëzakonshme, ndërtojnë pistën e Monza në mes të shkretëtirës (VIDEO)

16/11/2018 - 19:19

Pista e Monza është një nga pistat legjendare të historisë së Formula 1, ku garohet prej dekadash e ku kanë pilotuar më të mëdhenjtë e këtij sporti. Drejtuesit e BMW-së kanë vendosur që të “ndërtojnë” një tjetër pistë të Monza, këtë herë në shkretëtirën e Saharasë.Në zonën e shkretëtirës së Marokut, ata kanë ndërtuar një pistë të shkallës 1:1, me të njëjtën gjatësi si ajo që ndodhet në Itali.

Kjo nuk ishte aspak e lehtë, pasi është dashur shumë punë për të imituar pistën e famshme italiane mes dunave dhe rërës. Më pas, në pistën e rërës ka zbritur makina BMW X5 dhe emocionet kanë qenë vërtet shumë të mëdha.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Të kujdesesh për lëkurën është një terapi më vete, por ndonjëherë kërkon shumë kohë.

Për të shkuar deri në Mars do të duhet gjysmë milioni dollarë.

Shkrimtari Josh Barry ka pësuar paralizë celebrale dhe ka kaluar nëntë vitet e fundit duke shkruajtur një libër autobiografi me hundë.

Sinqeriteti është një vlerë që vlerësohet gjithnjë e më shumë nga shoqëria.

Një pilot me gati 20 vjet eksperiencë fluturimi është filmuar duke fjetur në kabinën e tij, teksa ndihmësi  i tij e ka regjistruar këtë v

Pasi Tristan Thompson e tradhtoi Khloé Kardashian me shoqen e ngushtë të Kylie Jenner, Jordyn Woods, në rrjet kanë vërshuar me shpejtësi

Dukesha Meghan Markle organizoi dje festën e foshnjes që do të sjellë në jetë.

Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha janë ndër çiftet që kanë një histori të gjatë dashurie, ato u fejuan gjatë vitit 2018.

Bebe Rexha ka publikuar projektin e ri muzikor të titulluar “Last Hurrah” ku duket më seksi se kurrë.

"Disney" ka qenë dhe vazhdon të jetë një nga produksionet më të njohura dhe të suksesshme kur bëhet fjalë për filmat vizatimorë.