A e kishte menduar veten nuse shqiptare? Ja si përgjigjet gruaja e Lorik Canës

19/03/2019 - 16:09

Lorik Cana mbetet emblema e kombëtares së Shqipërisë. Ish-kapiteni dhe rekordmeni i ndeshjeve me kuqezinjtë e ka vijuar jetën në Tiranë, që prej “pensionimit” si futbollist.

Ai është vendosur në kryeqytetin shqiptar bashkë me nusen Monica dhe djalin Boiken. Një familje e lumtur, që rrethohet nga dashuria e të gjithëve, sa herë që përballet me njerëzit. 

Në fakt, këtë “përballje” me shqiptarët, bukuroshja italiane e praktikon edhe në rrjetet sociale, ku merr pyetje dhe më pas iu përgjigjet atyre. Bashkëshortja e Lorikut ka aktivizuar të hënën seksionin e pyetjeve dhe të përgjigjeve në Instagramin e saj.

Aty kanë vërshuar pyetje në italisht dhe shqip. Monica, me profesion arkitekte, nuk është kursyer, duke u përgjigjur në të dyja gjuhët. Njëri prej ndjekësve në këtë rrjet social e ka pyetur atë, nëse e kishte menduar veten ndonjëherë nuse shqiptare. Monica është përgjigjur në shqip: “Një nuse është e njëjtë në të gjitha kombësitë”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Londër, pasi një bankomat nisi të nxjerr para në kohën që njerëzit kalonin aty pranë.

Vetëm pak ditë më parë ylli televiziv Kim Kardashian ndodhej për një vizitë në “Shtëpinë e Bardhë” ku tregoi se ka nisur bashkëpunimin me

Ditë më parë, saktësisht në ditëlindjen e tij, Gjykata e Tiranës la të lirë reperin Stresi.

Albi Gjoka nga Durrësi, është një i ri shqiptar, që sapo ka hedhur hapat e parë të suksesit në rrugën e politikës së jashtme ndërkombëtar

Truri i njeriut mund të prodhojë 12.000 deri në 50.000 mendime në ditë, megjithatë ende nuk e dimë se çfarë tjetër është i aftë të bëjë.

Ashtu si lëkura, flokët tanë, sidomos në verë, kanë nevojë për mbrojtje nga dielli dhe hidratim.

Aktivitetet kriminale të lidhura me produktet e falsifikuara po kryhen nga rrjete të krimit të organizuar gjithnjë e më shumë të profesio

Në atmosferën e duartrokitjeve të miniserialit amerikan “Chernobyl”, ai mori një meritë të veçantë si një nga personat që shmangën një ka

Kapiteni i Real Madrid-it dhe Spanjës, Sergio Ramos, është martuar këtë të shtunë me drejtuesen televizive spanjolle, Pilar Rub

Kur Chris Quinten u largua nga Coronation Street në vitin 1989, fansat e tij mbetën zemërthyer.