E menduan helmim ushqimi, 14-vjeçari humb njërën këmbë (FOTO)

11/01/2019 - 23:01

Menduan se ishte vetëm një helmim ushqimi, kur në fakt ishte meningjit. Një djalë vetëm 14 vjeç, Mitchell Etherton, humbi njërën këmbë si pasojë e meningjitit.

Ndoshta do të kishte pasur fat tjetër nëse diagnoza e sëmundjes do të ishte bërë në kohë.

I riu nisi të ndihej keq në mbrëmje, por prindërit menduan se mund të kishte pësuar ndonjë helmim ushqimi, kështu që i kërkuan që të pushonte në shtëpi.

Por kur ditën pasuese më 4 gusht 2018, nëna pa që këmba e djalit po nxihej dhe enjtej, e dërgoi me urgjencë në spital.

I mituri anglez nga Canvey Island, në Essex, u fut në koma, ku dhe më tej u bë diagnoza e rëndë. Ai humbi njërën këmbë dhe është në fazë rekuperimi, por nëna e tij vendosi që ta ndajë historinë e të birit, në mënyrë që simptomat e shëndetit të mos nënvlerësohen.

Duke qenë se djali kishte ngrënë pulë të skuqur, gruaja mendoi se të vjellat dhe këputja ishin për shkak të ushqimit.

Aktualisht Mithchell është mirë, por pa njërën këmbë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Prej një kohe të gjatë aktorja Olta Gixhari i ka munguar teatrit. Shumë persona e pyesin aktoren dhe i kërkojnë që të kthehet në skenë.

Një website britanik me emrin “Skyscanner”, na ndihmon të gjithëve ne që duam bileta sa më të lira avioni, hoteli e makine me qira, para

Nëse jeni të stresuara nga pamja që ka fytyra juaj këto kohë, herë nga moti i keq dhe herë nga pagjumësia, ka një zgjidhje të thjeshtë që

Ato janë dy nga moderatoret më të njohura dhe më të pëlqyera të showbizit shqiptar dhe gjithashtu janë dhe motra.

Një propozim për martesë në mes të aeroportit të Catanias në Itali nuk shkoi ashtu siç duhej.

I ftohti ekstrem me temperatura tepër të ulëta ka përfshirë rajone të gjera në Amerikë, Europë dhe Azi.

Një studim amerikan ka dalë në konkluzionin se gratë kur bien në dashuri përjetojnë ndryshime fiziologjike të ngjashme me ato të personav

Fotoja e një veze ka thyer të gjitha rekordet e pëlqimeve në Instagram, duke rrëzuar nga froni yllin e rrjeteve sociale Kylie Jenner.

Ajo u betua se do të hakmerrej dhe kështu vendosi të ushtrohet në palestër së bashku me motrën e saj.

Moderatorja e njohur Rudina Magjistari ka qenë gjithnjë mjaft e kujdesshme që të mos publikojë portretin e plotë të vogëlushes së saj Mia