E mitura ndërron jetë, pasi përdori pastë dhëmbësh me qumësht

20/04/2019 - 13:56

Një vajzë 11 vjeçare në West Covina, të Kalifornisë vdiq, pasi lau dhëmbët. Nëna e vajzës tregoi se vajza e saj kishte vdekur për shkak të pastës së dhëmbëve.

Sipas mediave amerikane, të cilat citojnë burime nga policia, 11-vjecarja ishte intolerante ndaj qumështit dhe pasta e dhëmbëve që ajo kishte përdorur ishte me përmbajtje qumështi.

Monique Altamirano, nëna e 11-vjeçares, tregoi se vajza e saj po lante dhëmbët në banjo me të motrën 15-vjeçare. Kjo e fundit del nga banjoja e tmerruar dhe i tregon nënën së saj se Denise nuk merrte më frymë.

Nëna tregoi se kur hyri në banjo vajzës i ishin nxirë buzët. Ajo lajmëroi menjëherë ambulancën, por kur ajo mbërriti vajza kishte ndërruar jetë e mbytur. Prindërit e vogëlushes nuk e kishin lexuar me vëmendje etiketën e pastes së dhëmbëve, në të cilën shkruhej se kishte një proteinë me prejardhje qumështi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Jeta dhe Lulja janë dy njerëzit më të dashur për Luizën e cila ka lindur me sindromën down.

Një shqiptare ulet për herë të parë në Parlamentin Europian. Ajo është Arba Kokalari, që jeton prej vitesh në Suedi.

Katër veta, përfshirë një vajzë 15-vjeçare, janë gjetur të fshehur në automjete në përpjekje për tu larguar nga Maroku.

Për pak do të mbushë 108 vjeçe por asgjë nuk e ndal Luisa Zappitellin të marrë pjesë në votime.

Në sistemin diellor uji është më i bollshëm nga se mendohej, madje edhe në planetin xhuxh, në Pluton ndodhet një oqean nën sipërfaqen e n

Personi që po martohet tek hoteli “Rogner”, ndërsa disa metra më larg, në sheshin para kryeministrisë zhvillohej protesta e opozitës ësht

Nëse nuk ke patur fat në marrëdhëniet e tua të dashurisë, kjo mbase ka të bëjë me faktin se ende nuk ke takuar shpirtin tënd binjak, por

Në fushë ishte i papërmbajtshëm, teksa golat e tij kanë çmendur tifozët e Kolumbisë, por edhe të Parmës e Njukasëllit.

Mbretëresha Elizabeth e ka përjetuar keq vdekjen e një prej ndihmëseve më besnike që i ka shërbyer për një kohë të gjatë.