E pabesueshme, futbollisti vret pulën me shkelm (VIDEO)

07/11/2019 - 17:28

Një psikanalist mbase do shikonte një akt hakmarrjeje pas fitores së Francës në Kupën e Botës 2018, që në finale mposhti pikërisht Kroacinë… Ivan Gazdek i skuadrës së NK Jelengrad, që garon në kampionatin gjysmëprofesionist të shtetit ballkanik, ka përfunduar në qendër të vëmendjes për aktin e tij të çuditshëm dhe aspak normal ndaj shpendit të shkretë. Gazdek ka ndjekur me vrap disa pula që kishin hyrë në fushë dhe ka goditur me shkelm njërën prej tyre duke e lënë të ngordhur në vend. Më pas e kap dhe e fluturon përtej gardhit duke lënë në vend vetëm disa pendë…Lojtari 23-vjeçar u ndëshkua me karton të kuq për sjellje antisportive

Akti i ndodhur në ndeshjen NK Jelengrad-Jasenovac ka tronditur shoqatën “Miqtë e Kafshëve”, që ka vendosur të ngrejë padi ndaj lojtarit. Ndërkohë Gazdek, në një prononcim për mediat lokale, është shprehur se nuk ka pasur ndërmend të vriste pulën dhe do i blejë pronarit një tjetër pulë…

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Paraardhësit e lashtë të të gjitha kafshëve, por edhe të njerëzve, mund të kenë qenë biseksualë, të angazhuar në akte homoseksuale, në ve

Themeluesi i Microsoft- it, Bill Gates rezulton aktualisht si njeriu më i pasur në botë.

Është konfirmuar vetëm këtë fundjavë lidhja e Rudina Dembacajt me ish-deputetin Mark Frroku.

Një gjyshe me tre nipër e mbesa, e cila punon si gardiane burgu në Ontario, Kanada, është 48-vjeçe dhe thotë se bodibilldingu i ka dhënë

Çdo gjë dukej kaq perfekte mes stilistit milioner Philipp Plein dhe Lucia Bartolit, sidomos pasi ai e prezantoi publikisht si gruan e tij

Dëmtimi i trurit ndodh para se të vini re edhe ndryshimin që lidhet me humbjen e dëgjimit, sugjeron një studim i fundit.

Të gjesh dashurinë e vërtetë nuk është e thjeshtë, por nuk është as në dorën tonë krejtësisht.

Fustani i famshëm i Princeshë Dianës, që mbante veshur kur kërceu me John Travoltën në Shtëpinë e Bardhë, është nxjerrë në shitje për 350

Mali i Zi do t'i mungojë këtë vit festivalit "Eurovision 2020". Lajmin e bëri të ditur transmetuesi malazez RTCG.

Historianët kanë zbuluar mbetjet e një kompleksi kopshtarie në të cilën Adolf Hitleri rriste fruta dhe perime.