E rrallë/ Dhëndri merr nusen me... Vespa! (FOTO & VIDEO)

06/10/2019 - 17:44

Dita e dasmës është një nga datat më të shënuara në jetën e një çifti. Pjesa më e madhe respektojnë traditën në marrjen e nuses, me vargun e makinave që shoqëron udhëtimin e çiftit drejt shtëpisë që do të ndajnë së bashku në të ardhmen.

Por këtë të diel, një çift i ri kishte zgjedhur një formë tjetër, që krijoi jo pak habi në rrugët e kryeqytetit.

Dhëndri Armand Alla kishte zgjedhur ta merrte dashurinë e jetës së tij me një motor Vespa. E jo vetëm ai, por edhe gjithë grupi i shoqëruesve ishte mbi Vespa.

Një spektakël në rrugët e Tiranës që vetëm në shumë pak raste mund ta shijosh, siç duket qartë nga fotot dhe pamjet filmike që DurrësLajm po publikon.

Moti i mirë i erdhi në ndihmë çiftit që ta shijonte në maksimum këtë udhëtim, që është i pari në rrugën e tyre të gjatë të dashurisë dhe bashkëjetesës. 

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vendi i tetë në kampionat është vetëm arritja e radhës nga Uolverhemptoni.

U përurua në Pejë, në vendlindjen e saj shtatorja e kampiones olimpike, Majlinda Kelmendi, e vetmja sportiste nga Kosova me medalje të ar

Një australian ka zbuluar një krijesë të çuditshme në një plazh në afërsi të qytetit Perth.

Nëse do të kishte një shenjë të vështirë për t’u përshkruar, ajo është:  binjakët, kameleonët e zodiakut që gjithmonë përshtaten në bazë

Vitin e kaluar, Kina rezultoi me trefishin e miliarderëve të rinj ndaj SHBA-së, të cilët pasurinë e tyre e kanë fituar kryesisht në sekto

Kur vendosim të impenjohemi në një marrëdhënie dashurie, duhet të jemi të ndërgjegjshëm se, edhe pa vullnetin tonë, mund të vuajmë ose të

Hong Kongu do t'u dhurojë banorëve të tij një tufë me para që ata ti shpenzojnë ndërkohë që vetë qeveria lokale përpiqet të shpëtojë ekon

Bashkëshortja e nipit të Nexhmije Hoxhës, këngëtarja Rezarta Shkurta ka reaguar me anë të një postimi në Instagram lidhur me ndarjen nga

Xiao Xiao është deklaruar pa koronavirus 17 ditë, pasi ajo lindi me infeksionin viral në spitalin e fëmijëve në Wuhan.