Elis Bakaj bëhet baba: Mirë se erdhe Alison, 19 numër me fat

19/01/2020 - 21:57

Futbollisti shqiptar Elis Bakaj është bërë baba dhe emocionin e ka ndarë me miqtë e tij në profilin zyrtar në Instagram.

Vajza ka lindur sot, dhe Bakaj e cilëson 19 janarin si ditën më të bukur të jetës së tij, jo më kot si numër fati, pasi tek Dinamo apo dhe me kombëtaren shqiptare ka mbajtur pikërisht këtë numër.

“19 ka qenë gjithmonë numër me fat për mua dhe në 19-01-2020 është dita më e bukur e jetës time. Alison, mirë se erdhe në jetën tonë shpirti babit. Babi dhe mami lut Zotin që të japi shëndet dhe të japi çdo gjë që ti dëshiron në jetën tënde. Babi do bëjë çdo gjë që ti të jesh e lumtur. Faleminderit Zot”, shkruan Bakaj.

32- vjeçari prej kohësh luan në Bjellorusi kurse me Shqipërinë i ka mbyllur hesapet që në 2018-n, kur ka provuar aventurën me disa skuadra si Partizani, Tirana, Dinamo, Vllaznia apo Kukësin. Madje dhe gruaja e tij është rumune.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas kërkesës së lartë për maska mbrojtëse nga koronavirus, kompania e njohur "Fendi" ka hedhur në treg "linjën" e saj.

Pasi e ëma e Quaden Bayles, (një djalë 9-vjeçar nga Australia, i lindur me nanizëm) postoi një video ku tregonte pasojat që vuante i biri

Ylli i familjes Kardashian-Jenner, Kim Kardashian, e kujton të atin e ndjerë në çdo festë dhe ditën e sotme i ka dedikuar disa fjalë prek

Në familjen e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, sot ka festë, pasi djali i madh, Drini, mbush 9 vjeç.

Seriali “Friends” që ka bërë namin në të gjithë botën do të rikthehet sërish në ekran.

Nuk janë të pakta rastet që shqiptarët mahnisin juritë e evenimenteve kushtuar këngëve dhe talenteve të reja në të gjithë botën.

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump është tallur me fitoren historike të Koresë së Jugut për filmin më të mirë në

Bullizmi është një fenomen që prek së tepërmi fëmijët me nevoja të veçanta ose aftësi ndryshe.

Princi Harry dhe Meghan Markle nuk do të përdorin më markën e tyre Sussex Royal, konfirmoi sot zëdhënësja e tyre.