Elon Musk: Piramidat e Egjiptit u ndërtuan nga alienët

03/08/2020 - 20:04

"Alienët kanë ndërtuar piramidat”. Kështu ka shkruar në një publikim në Twitter Elon Musk, drejtuesi i “Space X”, por pasi kjo fjali ka ngjallur reagime, ai e ka fshirë publikimin. Megjithate postimi nuk i ka shpëtuar arkeologut të famshëm egjiptian Zari Hawass, i cili i është përgjigjur: “Është një aluçinacion total”. Vetë Musk e fshin postimin, por, ndërkohë më shumë se gjysmë milionë përdorues i kanë dhënë like dhe 80 mijë të tjerë rituit.

Menjëherë shpërthen një polemikë, ku ka reaguar edhe Rania A. Al Meshat, ministre për Bashkëpunimin Ndërkombëtar në Egjipt. “E ndjek punën e tij me shumë admirim. E ftoj atë dhe Space X të ekzaminojnë shkrimet që shpjegojnë se si janë ndërtuar piramidat dhe të vizitojnë këtu tek ne varret e vetë konstruktorëve. Të presim zoti Musk”, ka shkruar ajo.

Elon Musk drejton kompanine “Space X”, qëllimi i të cilit është të sigurojë udhëtime në hapësirë jo vetëm për astronautët, por edhe për njerëzit e zakonshëm, ndërsa flet edhe për “kolonizimin” e planetit Mars. Elon Musk theu monopolin e shtetit amerikan në udhëtimet hapësinore, ndërsa po punon që raketat e lëshuara të mos shkatërrohen, por të përdoren sërish.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Për dikë më e lehtë e për dikë më e vështirë, por për të gjithë, shprehja e ndjenjave mbetet pak sfiduese. Megjithatë, janë një pjesë e s

Marrëdhëniet nuk janë gjithmonë një vijë e drejtë. Shumicën e kohës jeta na mëson se është e kotë të ndjekësh udhëzimet e shkruara.

Edhe pse ekzistojnë tre simptoma kryesore të infektimit nga koronavirusi, nje hulumtim i ri ka gjetur se njerëzit me shendet të lig dhe t

Çdo grua, pavarësisht nga personaliteti i saj, shijet e saj ose ambienti në të cilin jeton, meriton të përmirësohet çdo ditë.

Të gjithë keni dëgjuar të flitet për produktet e reja të duhanpirjes të cilat veçojnë nikotinën nga tymi i dëmshëm i duhanit.

Amerikanja, Nikole Mitchell ka vendosur që të lërë punën në kishë dhe të bëhet striptiste.

Një nxënës 14-vjeçar, i cili ngacmohej sistematikisht nga shokët e klasës në një shkollë me konvikt vari veten vetëm disa ditë, pasi bash

Statistikat parashikojnë se ka rreth 3 miliardë përdorues të smartphoneve.

Reperi amerikan, Miles McCollum i njohur me emrin e artit Lil Yachty, u arrestua dhe u akuzua për qarkullimin me shpejtësi tej normave të