“Është e detyrueshme të biesh në dashuri”, dhurata e veçantë e kryebashkiakut italian

14/02/2020 - 11:31

Një shenjë rrugore kushtuar të gjithë të dashuruarve për Shën Valentin, u vendos përgjatë pamjes së Rignano Garganico, një fshat rrëzë malit të Shenjtë të quajtur “Ballkoni i Puglias”.

“Është e detyrueshme të biesh në dashuri duke parë pamjen” shkruhet në tabelë, ndërsa dy të dashuruarit puthen me njëri-tjetrin të mbështjellë me petale të zemrës.

Është ideja e Luigi Di Fiore, kryebashkiakut të Rignano Garganico: “Ne vendosëm të japim këshilla me rastin e Ditës së Shën Valentinit, për të gjithë ata që e konsiderojnë dashurinë një arsye më shumë për të jetuar jetën.

Dashuria mund të jetë gjithçka për ne dhe kjo panoramë e bukur është korniza e duhur për ditën e dashuruarve. Jetë e gjatë për të gjithë të dashuruarit!”, shkruan Luigi Di Fiore në profilin e tij në “Facebook”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

14-vjeçarja Anna medenese, 14 vjeçe, nuk ia ka dalë dot.

Një mësuese angleze ka humbur jetën, pasi mori një mbidozë qetësuesish, ndërsa vuante nga infeksioni i traktit urinar. Urgjenca nuk iu pë

Elia Zaharia është nga ato vajza që njihet menjëherë për shkak të stilit të flokëve, të cilit i qëndron besnike prej vitesh, por edhe ngj

Tanimë në majat e karrierës së tij, blogeri, prezantuesi, tekstshkruesi, dhe kritikuesi Olti Curri, ka gjetur pak kohë dhe është rikthyer

Kohët e fundit në media është përfolur gjatë një qytet italian, i cili i shiste shtëpitë e tij për një kosto më pak se 1 euro për sa kohë

Ata nuk kanë shumë kohë që janë martuar. Por aktorja turke Amina Gulse dhe futbollisti Mesut Ozil së shpejti do bëhen prindër për herë të

Virusi vdekjeprurës koronavirus, i ka marrë jetën edhe regjisorit të njohur kinez, Chang Kai, bashkë me familjen e tij.

Atletja shqiptare, Luiza Gega, e cila u shpall kampione Ballkani në lojërat e mbyllura në Turqi, ka folur pasditen e djeshme për stërvitj

Emisioni “Historia ime” në Tv Klan solli sot historinë e dhimbshme të 23-vjeçares Ela Shpata. Ela ka lindur dhe është rritur në një fshat

Hakerat kanë sulmuar databazën e të dhënave personave të klientëve që kanë qëndruar në hotelet luksoze MGM.