Eskorta e Princ William dhe Kate përplas 83-vjeçaren, çifti i shqetësuar

19/06/2019 - 13:56

Një grua e moshuar ndodhet në gjendje të rëndë në spital pas një aksidenti rrugor ku u përfshi eskorta e Dukës dhe Dukeshës së Kembrixhit.

Princi William dhe Kate po udhëtonin nga Londra në Windsor, kur gruaja 83-vjeçare u aksidentua të hënën. Në incident u përfshi një polic me motor në eskortë.

Pallati Kensington tha se çifti mbretëror është thellësisht i shqetësuar dhe i pikëlluar për ngjarjen dhe janë në kontakt me gruan.

Gruaja, e quajtur Irene, u dërgua në spital në gjendje kritike pas aksidentit në Upper Richmond Road në Richmond. Ajo është në një gjendje serioze, por të qëndrueshme në spital.

Pallatit i Kensington tha se familja mbretërore i ka dërguar gruas urimet më të mira dhe do mbeten në kontakt me të deri në rimëkëmbjen e plotë.

Policia po heton rrethanat e ngjarjes.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

63-vjeçari Sakal Dev Tuddu nga Munger nuk i ka larë dhe prerë flokët e tij prej 40 vitesh dhe i mban sipër kokës në formën e një çallme.

Ekspertët kanë ngritur alarmin në lidhje me aplikacionin FaceApp, që është bërë viral në rrjetet sociale, ku duket se efekti më i preferu

Një lojë e re që ka përfshirë edhe personazhet e famshëm publik po pushton rrjetet sociale. Si do të jetë fytyra juaj kur të plakeni.

Konsumatorët në Brazil kanë zbuluar kokainë kur hapën kutitë e detergjenteve të rrobave që blenë në një supermarket në Sao Paulo.

“Dashuria për kafshët” ishte tema e mbrëmjes së të martës në emisionin “Opinion”, në Tv Klan.

Shpenzimi i pesë minutave me një femër atraktive i rrit nivelet e kortizolit, hormoni trupor i stresit, sipas një studimi nga Universitet

Në periudhën që ka qenë brenda në burg Keisi ka qenë mbështetja më e madhe për Stresin.

Këngëtari i njohur me origjinë australiane, Faydee është kritikuar nga fansat e tij në “Instagram” për bashkëpunimin e sjellë së fundmi m

Gazetarja Rudina Xhunga ka dhënë një intervistë ndryshe ku ka treguar detaje nga jeta e saj personale.