Estela Ujka na tregon: Ja sa paguhen blogeret shqiptare për postime në rrjete sociale

09/08/2020 - 13:49

Të jesh blogere sot në Shqipëri duket hera-herës si një trend. Shumë prej tyre e kanë kuptuar më së miri që të zotërosh një blog mund të përfitosh shumë gjëra. Jo vetëm followers, por edhe para. Si funksionon? Ti mbush ditën tënde me atë çfarë ke pasion, me atë çfarë vërtet të pëlqen dhe e poston dhe më pas kjo përkthehet në një vlerë monetare. Ka qenë Estela Ujka ajo e cila na ka shuar kureshtjen se sa paguhen blogeret shqiptare.

Në një prononcim të bërë për Revista Class, Estela ka treguar se nëse një blogere në Shqipëri ka deri në 50 mijë ndjekës, pagesa për postim është deri në 200 euro. Nëse kanë më shumë se 100 mijë ndjekës, pagesat shkojnë deri në 300-500 euro për postim. Postimet në “feed” paguhen më shumë se ato në “Instastory”. Mirëpo së fundmi kjo gjë po ndryshon, bëri të ditur Estela pasi edhe postimet në Story kanë filluar të kenë më shumë angazhim dhe klikime.  

Dhe ja kështu: të jesh një blogere të krijon mundësinë që ti të kesh përfitime financiare periodike.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Për dikë më e lehtë e për dikë më e vështirë, por për të gjithë, shprehja e ndjenjave mbetet pak sfiduese. Megjithatë, janë një pjesë e s

Marrëdhëniet nuk janë gjithmonë një vijë e drejtë. Shumicën e kohës jeta na mëson se është e kotë të ndjekësh udhëzimet e shkruara.

Edhe pse ekzistojnë tre simptoma kryesore të infektimit nga koronavirusi, nje hulumtim i ri ka gjetur se njerëzit me shendet të lig dhe t

Çdo grua, pavarësisht nga personaliteti i saj, shijet e saj ose ambienti në të cilin jeton, meriton të përmirësohet çdo ditë.

Të gjithë keni dëgjuar të flitet për produktet e reja të duhanpirjes të cilat veçojnë nikotinën nga tymi i dëmshëm i duhanit.

Amerikanja, Nikole Mitchell ka vendosur që të lërë punën në kishë dhe të bëhet striptiste.

Një nxënës 14-vjeçar, i cili ngacmohej sistematikisht nga shokët e klasës në një shkollë me konvikt vari veten vetëm disa ditë, pasi bash

Statistikat parashikojnë se ka rreth 3 miliardë përdorues të smartphoneve.

Reperi amerikan, Miles McCollum i njohur me emrin e artit Lil Yachty, u arrestua dhe u akuzua për qarkullimin me shpejtësi tej normave të