Evitohet tragjedia, ja ku ka ndalur avioni që doli nga pista (FOTO)

14/01/2018 - 11:31

   Dalin fotot e avionit që doli nga pista e aeroportit Trabzon, në Turqi, mbrëmjen e së shtunës.

Siç duket në foto, tragjedia për pasagjerët dhe ekuipazhin është shmangur për një fije.

Avioni doli nga pista dhe arriti të ndalonte mbi bregdetin shkëmbor të Detit të zi.

“Fatmirësisht asnjë nga 162 pasagjerët e avionit të kompanisë Pegasus nuk është plagosur”,- deklaroi guvernatori i qytetit Trabzon, Yucel Yavuz për mediet turke.

Fluturimet ndërkombëtare nga ky aeroport kanë rinisur, pas një ndërprerjeje të shkurtër për shkak të incidentit të frikshëm.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sa herë që futesh në internet është thuajse e pamundur që të mos përballesh me një trend të ri bukurie, apo një mënyrë të re për të aplik

Këngëtarja shqiptare me famë botore, Bebe Rexha, përveç të qenit një femër super e suksesshme në muzikë, preferon që herë pas herë të jap

Monica Lewinsky u bë e njohur për marrëdhënien me ish-Presidentin e SHBA-ve, Bill Clinton, teksa ky i fundit drejtonte Shtëpinë e Bardhë

Zjarret në Kaliforni kanë shkrumbuar shumë shtëpi të yjeve të Hollywood-it.

Ronaldo nuk do të jetë në ndeshjen e kombëtares së tij ditën e shtunë kundër Italisë, kështu që futbollisti përfitoi për të bërë disa dit

Nëna e Akihiko Kondo refuzoi një ftesë për të shkuar në dasmën e djalit të saj të vetëm në Tokio këtë muaj.

Moderatori dhe aktori i humorit Ermal Mamaqi gjithmonë poston video dhe momente për të qeshur nga përditshmëria e tij.

Një foshnjë 12 ditëshe ka vdekur pasi u rrëmbye nga prehëri i nënës së tij nga një majmun në shtetin indian të Uttar Pradesh.

Nuk janë të përjashtuara rastet kur shkojmë në palestër të trukuara.

Çdo 60 sekonda në botë dërgohet 29 milion mesazhe në WhatsApp dhe 156 milion emaile, 243 mijë foto postohen në Facebook dhe 65 mijë foto