Familja e aktorëve të njohur indianë infektohet me Covid-19

12/07/2020 - 22:29

Një familje e njohur aktorësh në Indi ka rezultuar pozitive nga testi i koronavirusit Covid-19. Aktorja dhe ish-miss bota, Aishwarya Rai Bachchan dhe vajza e saj 8-vjeçare Aaradhya janë infektuar me Covid.

Ato janë simptomatike dhe janë izoluar në shtëpi. Bashkëshorti dhe vjehrri i aktores, që të dy edhe këta aktorë, kanë rezultuar gjithashtu të infektuar me virus. Këta dy të fundit kanë shfaqur simptoma të lehta të sëmundjes dhe po qëndrojnë në spital.

46-vjeçarja Aishwarya Rai Bachchan është një nga aktoret më të njohura të Bollivudit në Indi. Ajo ka luajtur në shumë filma brenda dhe jashtë vendit, përfshirë këtu edhe Hollivudin. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ngjarje thuajse e pabesueshme ka ndodhur në Tecamac të Meksikës, ku një vajzë 12-vjeç dhe një djalë 15 vjeç kanë sjellë në jetë një d

Një person në California, SHBA, i cili ishte “i frikësuar për të shkuar në shtëpi për shkak të Covid” jetoi i fshehur në Aeroportin O’Har

Ish-zonja e parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Melania Trump ka dhënë mesazhin e saj të lamtumirës në prag të largimit nga Shtëpia

Arkeologët tashmë do të kenë mundësi të kuptojnë më mirë Tempullin e Kukulcan pasi një investigues pati mundësinë të filmonte brenda stru

Në një zonë lindore të Turqisë, trashësia e dëborës ka shkuar deri në pesë metra.

Siç dihet tashmë nga eksperienca e këtyre muajve të pandemisë, por edhe nga protokollet e Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), si

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku, rrallëherë publikon foto familjare, por këtë herë e ka thyer këtë rregull.

Ka befasuar deklarata e një prifti ultra-ortodoks në Izrael, i cili u tha ndjekësve të tij se vaksina anti-Covid i bën njerëzit “gay”.

Rejhan Sjunger është vetëm 14 vjeç dhe ka ngritur në këmbë jurinë e kompeticionit muzikor për fëmijë në Suedi.

Gjatë një mësimi në internet me studentët, një profesor nga Akademia e Arteve të Bukura të Urbinos në Itali, vendosi një video për të për