Familja e ndërtuesit gjendet e pajetë së bashku me qenin e tyre, dyshohet për krim në familje prej karantinës (FOTO)

31/03/2020 - 19:46

Një javë pas vendosjes së karantinës së ashpër në Britani, janë raportuar të paktën tre episode të dhunës brenda famijes që kanë përfunduar me vrasje.

Nëna, babai dhe dy vazjat e vogla të çiftit së bashku me qenin e tyre janë gjetur të vdekur në shtëpinë e tyre, në atë që dyshohet si një vrasje-vetëvrasje gjatë karantinës së koronavirusit.

Kelly Fitzgibbons, 40 vjeçe, burri i saj Robert Needham, 42 vjeç dhe vajzat e tyre Ava, pesë vjeçe, e Lexi, tre, vdiqën në shtëpinë e tyre në qytezën e Woodmancote, West Sussex.

Policia ka nisur hetimet për vrasje, por thotë se nuk po kërkon për persona të tjerë pasi sugjeron se ndërtuesi Robert Needham mund të ketë vrarë familjen e tij para se të vriste veten, shkruan Daily Mail.

Autoritetet në Britani kanë paralajmëruar për rritje të dhunës në familje gjatë periudhës së karantinës së koronavirusit, por nuk duket se nuk po mund të ndalojnë simptomat e rënda.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ashtu si çdo fillim muaj, astrologia e njohur Meri Shehu ka qenë e ftuar në emisionin "Rudina", ku edhe ka bërë renditjen e shenjave me m

A ekzistojnë strategji të veçanta për të hyrë në zemrën e një personi dhe për t’i bindur ata që të jenë pjesë e jona?

Këngëtari i njohur Chris Trousdale është ndarë nga jeta në moshën 34 vjeçare. Lajmi i trishtë për ndarjen nga jeta para kohe të ish-anëta

“Një vajzë 8-vjeçare e punësuar në mënyrë të paligjshme si shërbëtore është vrarë nga punëdhënësit e saj në Rawalpindi, Pakistan pasi hum

NASA ka publikuar një foto të veçantë të liqenit të Shkodrës, e kapur nga hapësira.

Një peticion ka nisur në Izrael, që po bën thirrje që këngët e Dua Lipës të ndalohen në radio.

Nëse deri tani e keni përdorur deodorantin vetëm për aromë të mirë dhe për të parandaluar djersitjen në zonën e sqetullave, është momenti

Sot do të flasim për shenjat zodiakale që kanë shpesh dhe gjithmonë frikë.