Familja mbretërore e Monakos në daljen e parë publike, të gjithë me maska (FOTO)

04/06/2020 - 22:23

Edhe tek princat e Monakos kthehet normaliteti. Familja mbretërore, pothuajse e gjitha, ka festuar për sheshin e ri të Casino të Monte Carlos.

Në daljen e parë të tyre publike pas lockdown ata janë shfaqur me elegantë se asnjëherë, të veshur me ngjyra të hapura dhe të shkëlqyera si shenjë optimizmi pas shumë ditëve të errëta.

Mbi të gjithë spikat Charlene Wittstock, e veshur me ngjyra të hapura dhe me një model të ri flokësh. Në maskën e princit dhe të princeshës shfaqet mesazhi i shpresës#strongtogether (të fortë së bashku).

Në ceremoni ishin prezent edhe princesha Stephanie dhe vajzat Camille Gottlieb dhe Pauline Ducruet, Louis Ducruet me bashkëshorten Marie Chevalier, Andrea Casiraghi me Tatiana Santodomingo, Pierre Casiraghi (por pa Beatrice Borromeo në krah të tij) dhe Gareth Wittstock. Mungonin në këtë ceremoni princesha Carolina dhe vajzat e saj Charlotte Casiraghi dhe Alexandra e Hannover.

Është e rrallë t’i shohësh të gjithë të bashkuar, por për eventin e parë zyrtar pas COVID-19 të gjithë kanë dashur të japin një mesazh të fortë për popullin. Edhe inaugurimi i sheshit ka një kuptim të fortë simbolik. Është zemra që rreh e Principatës, qendra e takimeve dhe shkëmbimeve. Një mënyrë për të festuar për jetën që rinis rrugën e saj.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ish-ndihmëse e lartë e Melania Trump, njëkohësisht ish-mikeshë e saj, e cila ndihmoi në mbikëqyrjen e ceremonisë së përurimit të pres

Një grua në Britaninë e Madhe, thotë se ende i ushqen vajzat e saj me qumësht gjiri, pavarësisht faktit se ato janë respektivisht, katër

Mëngjesin e 6 korrikut, në moshën 92-vjeçare, u shua kompozitori i njohur italian, Ennio Morricone.

Meghan Markle dhe Princ Harry mbyllën zyrtarisht fondacionin e tyre ‘SussexRoyal’ duke paraqitur dokumentat e tyre në Londër.

Vdes në moshën 92-vjeçare kompozitori dhe dirigjenti i orkestrës italiane Ennio Morricone.

Yndyra e flokëve mund të jetë një problem i madh nëse nuk tregohet kujdesi i duhur.

Është vetëm 12 vjeçe dhe ka fituar një listë të gjatë çmimesh të ndryshme falë zërit të saj të bukur.

Përkundër besimit që kemi thuajse të gjithë, lëkura e thatë nuk është vetëm problem gjatë dimrit.

Ka rezultuar pozitive me Covid-19 Kimberly Guilfoyle, e fejuara e Donald Trump Jr, e cila është edhe pjesë e stafit të fushatës për rizgj