Fëmijët e Durrësit, pikturë dhuratë për ekspertët izraelitë

10/12/2019 - 21:36

Ekspertët izraelitë, prej disa ditësh janë duke kaluar në “sitë” pallatet dhe ndërtesat e goditura rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit.

Me ekspertizën dhe kontrollin e tyre mjaft profesional, ata kanë fituar respektin e qindra qytetarëve të Durrësit, që janë të traumatizuar që nga dita e tërmetit dhe i druhen fatit të banesave të tyre.

Sot, në shenjë mirënjohje ndaj përkushtimit dhe sakrificës së tyre, fëmijët e talentuar të Durrësit u kanë dhuruar një piikturë të punuar në ditët e vështira të qytetit bregdetar.

Piktura u është dorëzuar ekspertëve izraelitë nga prefekti i qarkut, Roland Nasto.

Postimi:  

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pandemia e koronavirusit ndërroi shumë nga sjelljet tona të përditshme dhe një nga to është dhe konsumimi i alkoolit.

Një eksperte e familjes mbretërore të Spanjës tha dje se ish-mbreti i vendit, 82 vjeçari Juan Carlos, është larguar drejt Abu Dhabi me të

Ditën e sotme, 15 gusht, gazetari i njohur sportiv Bujar Qesja feston ditëlindjen.

Një nënë e 11 fëmijëve ka zbuluar se është e dëshpëruar për më shumë fëmijë, edhe pse ka kaluar pothuajse një dekadë të jetës së saj duke

Prej 7 vitesh, këngëtarja e njohur Rozana Radi po shijon lidhjen e saj të dashurisë, ndonese asnjehere nuk eshte prononcuar per kete fakt

Një ish-Miss SHBA e kthyer së fundmi në mundëse profesioniste ka rrahur mizorisht ish-të dashurin e saj me zinxhirin e qenit.

Aktorja amerikane Olivia Munn, ka ndarë një sekret intim me publikun.

Organizata Botërore e Shëndetit dhe shumë ekspertë të Shëndetësisë, e kanë vlerësuar vendosjen e maskës mbrojtëse si mjetin kryesor të fr

Aktorja e njohur Hymejra Akbaj ka humbur djalin e saj në moshën 47 vjeç. Ajo e ka gjetur të birin të vdekur në shtëpi si pasojë e një sul

Universiteti Durham në Mbretërinë e Bashkuar po kërkon vullnetarë që do të jenë pjesë e një eksperimenti për COVID-19, e cila do të zbulo