Fëmijët në protestë kundër prindërve: Luani me ne jo me celularët tuaj

18/09/2018 - 13:57

Fëmijët kanë dalë në rrugët e Gjermanisë këtë javë për të protestuar kundër përdorimit të tepruar të telefonavae nga prindërit e tyre. Ata iu bënë thirrje prindërve të tyre të heqin dorë nga celularët dhe ti kushtojnë më shumë vëmendje.

Në protestë dëgjohej zëri i tyre duke kënduar në kor: "Ne jemi këtu, po flasim me zë të lartë sepse ju e keni vëmendjen tek celularët tuaj." Protesta u drejtua nga 7-vjeçari Emil, i cili tha se "shpreson që pas protestës prindërit të shpenzojnë më pak kohë në telefonat e tyre." 

"Luani me mua, jo me smartfonët tuaj,"-ishte slogani i fëmijëve protestues për të gjithë prindërit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nëse doni t’i shprehni një dëshirë një ylli që bie, sonte është nata e duhur.

Ellen DeGeneres po mendon t’i japë fund emisionit të saj, ndër më të ndjekurit në Amerikë.

Më shumë se një martesë për këta të famshëm.

Goditje pa mëshirë dhe thyerje krahu, rrahja e këtyre vajzave ka shokuar botën.

Pema e Krishtlindjeve më e shtrenjtë në Evropë është e krijuar nga monedha të arta dhe vlera e saj është 2.3 milionë euro.

Mercedes Benz ka vendosur të shpenzojë 20 miliardë euro për makina elektronike me bateri.

Nuk ka kurrë paqe për Diego Armando Maradonën, i cili në një mënyrë apo tjetër mbetet në qendrën e vëmendjes.

Reperja e famshme ka zbuluar në rrjetet sociale një marrëdhënie të re me një burrë që ka një të kaluar të trazuar prapa tij.

Një vajzë 7-vjeçare nga India shkoi në polici pasi babai i saj theu premtimin për të bërë një tualet.