Fëmijët në protestë kundër prindërve: Luani me ne jo me celularët tuaj

18/09/2018 - 13:57

Fëmijët kanë dalë në rrugët e Gjermanisë këtë javë për të protestuar kundër përdorimit të tepruar të telefonavae nga prindërit e tyre. Ata iu bënë thirrje prindërve të tyre të heqin dorë nga celularët dhe ti kushtojnë më shumë vëmendje.

Në protestë dëgjohej zëri i tyre duke kënduar në kor: "Ne jemi këtu, po flasim me zë të lartë sepse ju e keni vëmendjen tek celularët tuaj." Protesta u drejtua nga 7-vjeçari Emil, i cili tha se "shpreson që pas protestës prindërit të shpenzojnë më pak kohë në telefonat e tyre." 

"Luani me mua, jo me smartfonët tuaj,"-ishte slogani i fëmijëve protestues për të gjithë prindërit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Lulja e Indisë, Neelakurinji, që lulëzon çdo 12 vjet  wshtw një nga lulet më të rralla në botë.

Mbajtja dhe shtrëngimi i duarve me një person që e doni është shumë e natyrshme dhe  psikologët janë vërtet të interesuar të studiojnë kë

Pak ditë më parë, këngëtarja Tuna Sejdiu publikoi klipin e saj të ri me titull “Maria”, një bashkëpunim me këngëtarin Seven Saraçi.

Modelja e njohur britanike, Mairead O’Neill, është ndarë nga jeta në moshë shumë të re ende në rrethana të mistershme.

Aktorja me famë botërore Fan Bingbing është shfaqur në publik për herë të parë që kur u zhduk pa lënë gjurmë tre muaj më parë, duke shkak

Një foshnje është mbytur në shtratin e krevatit të tij për shkak të neglizhencës së madhe të dizenjuesit të krevatit.

Ëndërroni sikur jeni duke fluturuar, jeni me vonesë apo sikur vdisni? Ja çfarë nënkuptojnë në të vërtetë…

Blendi Istrefi është vëllai i vetëm i motrave të njohur Era dhe Nora Istrefi.

Megjithëse ai asnjëherë nuk e kishte pranuar publikisht lidhjen e dashurisë, të gjithë miqtë e rrethit të tij e dinin se balerina e njohu