Festa dhe alkool nëpër plazhe, australianët nuk frikësohen nga Covid-19

27/01/2021 - 12:11

Ditën e djeshme Australia ka festuar ditën kombëtare dhe për këtë arsye mijëra qytetarë kanë mbushur plazhet për të festuar, pa patur frikën e Covid-19.

Të rinjtë kanë mbushur plazhet plot duke pirë alkool dhe duke u argëtuar.

Ndërsa një pjesë tjetër e qytetarëve kanë dalë në protestë të veshur me bluza e me flamurin e aborigjenëve dhe organizatorët janë përpjekur të ruajnë distancimin social.

Kujtojmë se Australia deri më tani ka regjistruar 28,800 raste me koronavirus dhe 909 viktima.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Meghan Markle ka hedhur akuza të forta ndaj familjes mbretërore duke thënë se ata nuk dëshironin që djali i saj, Archie të ishte një prin

Një nga këshillat më të përdorura rëndom nga gjyshet dhe nënat fisnike shqiptare është që “zgjohu herët, që ta kesh ditën përpara.”

Reperi Corey Detiege, i njohur si Chucky Trill ka ndërruar jetë në moshën 33-vjeçare pasi u qëllua për vdekje nga një person i paidentifi

CBS do të paguajë rreth shtatë deri në nëntë milionë dollarë për të drejtat e transmetimit të intervistës prej dy orësh, shumë të pritur

Shkënda Lili është një detektive private, e cila investigon çështje të ndryshme sipas kërkesave të klientëve.

Disa njerëz kanë prirjen e natyrshme të qëndrojnë të lumtur dhe pozitivë edhe në situata të tmerrshme, ndërsa të tjerët thjesht vërshojnë

Printimet në dimër janë tendenca më mbreslënëse e sezonit, e cila synon të transformojë stilin tuaj!

Diego Maradona u nda nga jeta në nëntorin e vitit të kaluar për shkak të një arresti kardiak në moshën 60-vjeçare.

Ky është momenti dramatik, kur një fuoristradë e bardhë futet brenda një supermarket në Britani, duke i hedhur blerësit në ajër.

Albatrosi i njohur me emrin ‘Wisdom’ (Dituri), zogu i egër më i moshuar i botës, ka çelur vezën e saj në moshën 70-vjeçare.