Filmat më të shumëpritur të vitit 2021

19/01/2021 - 22:59

Viti 2021 pritet të jetë shumë më ndryshe se viti pandemik që lamë pas, për shkak të të cilit u anuluan shumë prodhime kinematografike ose u shtynë disa të tjera.

Megjithatë duket se pasi kinematë të hapen, adhuruesit e filmave do të kenë se çfarë të shohin. Në vijim gjeni një përmbledhje me filmat e vitit, të realizuar nga Variety.

 • Raya and the Last Dragon (5 mars)
 • Coming 2 America (5 mars)
 • The Many Saints of Newark (12 mars)
 • Morbius (19 mars)
 • A Quiet Place Part II (23 prill)
 • Black Widow (7 maj)
 • Godzilla vs. Kong (21 maj)
 • Cruella (28 maj)
 • Fast & Furious 9 (28 maj)
 • Ghostbusters: Afterlife (11 qershor)
 • Venom: Let There Be Carnage (25 qershor)
 • Minions: The Rise of Gru (2 korrik)
 • Space Jam: A New Legacy (16 korrik)
 • The Suicide Squad (6 gusht)
 • Three Thousand Years of Longing (shtator)
 • Dune (1 tetor)
 • The Last Duel (15 tetor)
 • Mission: Impossible 7 (4 nëntor)
 • Baz Luhrmann’s Elvis (5 nëntor)
 • Spider-Man 3 (17 dhjetor)

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vajza e ministres së Shtetit për Marrëdhënien me Parlamentin, Elisa Spiropali, feston sot 6 vjetorin e lindjes.

Një nga traditat që është përhapur në të gjithë botën është torta e ditëlindjes me qirinj të ndezur.

Ka njerëz që zgjohen me zilen e parë të alarmit e ka të tjerë që rrotullohen pa fund në shtrat duke injoruar edhe zilen e shtatë.

Pallati Buckingham po fillon një hetim mbi pretendimet se Meghan Markle ngacmonte ndihmësit mbretëror.

Pas vetëm 6 muaj nga lindja e fëmijës së pestë, Alec dhe Hilaria Baldwin janë bërë sërish prindër.

Sipas mjekëve, lodhja e shpejtë dhe dhimbja e muskujve e nyjeve 75% shkaktohet nga mënyra sesi ne rrimë ulur para kompjuterit në punë, dh

Në Marsin e vitit të kaluar fotoja e një infermiereje e cila punon në një spital në Milani u bë virale në të gjithë botën.

Lëkura juaj është një pasqyrë që reflekton ndryshimet, të cilat ndodhin brenda trupit tuaj.

Dukesha e Sussex, Meghan Markle u dëmshpërblye me 450 mijë paund ose rreth 521 mijë euro pas fitores së betëjes ligjore kundër "Mail On S

Në një incident të çuditshëm, një aeroplan pasagjerësh u detyrua të bënte një ulje emergjente dhe të kthehej në aeroport në kryeqytetin s