Fitoi 60 milionë $ në lotari, numrat fitues i pa në ëndërr

24/01/2021 - 22:18

Një grua 57-vjeçare luajti një lotari duke ndjekur numrat që burri i ka ëndërruar rreth 20 vjet më parë.

Në dhjetor, ëndrra e tij u bë realitet kur gruaja e tij luajti ato numra dhe fitoi një çmim prej 60 milionë dollarësh, thanë Ontario Lottery and Gaming (OLG) në një njoftim për shtyp.

Më 1 dhjetor, nëna e dy fëmijëve  e cila u pushua nga puna gjatë pandemisë  shkoi në bankë për të paguar disa fatura ndërsa burri i saj kontrollonte biletat.

Kur u kthyen në makinë, ai i tha asaj se kishin fituar 60 milionë dollarë.

“Isha e lumtur , po qaja në të njëjtën kohë. Nuk mund ta besoja në fillim,” -tha Deng  Pravatoudom gjatë një feste virtuale, ku asaj iu dha çeku.

Pravatoudom emigroi nga Laosi në Kanada me 14 vëllezërit e motrat e saj në vitin 1980. Për dekada, ajo dhe burri i saj kanë punuar shumë për të mbajtur familjen e tyre, tha ajo.

“Familja ime u sponsorizua nga një kishë lokale dhe sepse nuk kishim asgjë, unë jam mirënjohëse për mbështetjen e madhe që na dhanë gjatë viteve,” tha ajo.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Meghan Markle ka hedhur akuza të forta ndaj familjes mbretërore duke thënë se ata nuk dëshironin që djali i saj, Archie të ishte një prin

Një nga këshillat më të përdorura rëndom nga gjyshet dhe nënat fisnike shqiptare është që “zgjohu herët, që ta kesh ditën përpara.”

Reperi Corey Detiege, i njohur si Chucky Trill ka ndërruar jetë në moshën 33-vjeçare pasi u qëllua për vdekje nga një person i paidentifi

CBS do të paguajë rreth shtatë deri në nëntë milionë dollarë për të drejtat e transmetimit të intervistës prej dy orësh, shumë të pritur

Shkënda Lili është një detektive private, e cila investigon çështje të ndryshme sipas kërkesave të klientëve.

Disa njerëz kanë prirjen e natyrshme të qëndrojnë të lumtur dhe pozitivë edhe në situata të tmerrshme, ndërsa të tjerët thjesht vërshojnë

Printimet në dimër janë tendenca më mbreslënëse e sezonit, e cila synon të transformojë stilin tuaj!

Diego Maradona u nda nga jeta në nëntorin e vitit të kaluar për shkak të një arresti kardiak në moshën 60-vjeçare.

Ky është momenti dramatik, kur një fuoristradë e bardhë futet brenda një supermarket në Britani, duke i hedhur blerësit në ajër.

Albatrosi i njohur me emrin ‘Wisdom’ (Dituri), zogu i egër më i moshuar i botës, ka çelur vezën e saj në moshën 70-vjeçare.