Fitoi betejën me kancerin e gjirit, nëna e Rita Orës shpërndan mesazhin ndërgjegjësues

19/10/2020 - 11:14

Nëna e këngëtares me famë botërore Rita Ora, disa vite më parë, u prek nga sëmundja e kancerit në gji.

Vera Sahatçiu Ora arriti të fitonte luftën me këtë sëmundje të vështirë. Që nga ajo kohë, Vera jep shpesh mesazhe motivuese për vajzat dhe gratë.

Duke qenë se jemi në muajin e ndërgjegjësimit mbi këtë sëmundje, Vera ndau përsëri një mesazh në llogarinë e saj në Instagram.

Ajo ju bëri thirrjeve vajzave dhe grave të bëjnë kontrolle dhe madje nuk harroi të përfshinte as burrat në këtë mesazh.

"Bukuroshet e mija të dashura, është muaji për të bërë kontrollat kryesore të jetës suaj, lufto kundër kancerit të gjirit. Mos hezito, shko për kontroll të lutem! E ju o burra/partnerë, ndihmoni dhe suportoni femrat e juaja se sëmundja afekton të gjithë të afërmit tuaj”– shkruan ajo krah fotos me bashkëshortin e saj, nga ku mori shumë komente.

Një ndër komentet që ra më shumë në sy, ishte ai i vajzes së saj, Rita Orës, e cila shkroi: I dua prindërit e mi!

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Para dy netësh u mbajt ceremonia e “American Music Awards”, që mblodhi disa nga emrat më të njohur të muzikës botërore.

Një kirurg në Arabinë Saudite ka vdekur në dhomën e operacionit të spitalit ku do të kryente një procedurë ortopedike, njoftonin mediat v

Një taksist në Turqi ka bërë një gjest që jo shumë njerëz e bëjnë, pasi gjeti një sasi të konsiderueshme parash në automjetin e tij.

Periudha e vështirë është gati të mbarojë për pothuajse gjysmën e shenjave të zodiakut.

Këngëtarja shqiptare, Zajmina Vasjari mbetet një nga femrat më tërheqëse të showbiz-it shqiptar.

Përse vijojmë të dezinfektojmë sipërfaqet nga frika e koronavirusit kur e dimë se ai qëndron në afër?

Një burrë që vrau gruan e tij u tha policëve, se ajo nuk ishte e lumtur pasi ai nuk dukej aq mirë sa ajo.

Ish-çifti i famshëm, Liam Hemsworth dhe Miley Cyrus prej kohësh janë në qendër të mediave për jetën e tyre private.

Është ëndrra e çdo adhuruesi filmash të kalojë sezonin e pushimeve duke parë filmat e tyre të preferuar të festave, por “Reviews.org” do

Pas përfundimit të pandemisë së Covid-19, Bill Gates, parashikon se do të ketë 50 përqind më pak udhëtime me aeroplan, sesa ka pasur më h