Fitoi lotarinë dhe i shpenzoi të gjitha në festa, ja çfarë bën tani

12/02/2019 - 14:40

Kur Michael Carroll organizonte një festë, fqinjët sigurisht e merrnin vesh këtë – aty do të vinin gra të zhveshura që mbanin tabaka kokainë dhe festimet do të zbrisnin në një orgji ku ai do të kishte mundësinë të flinte me tetë gra në një kohë.

Njeriu me një stil të veçantë veshjeje, kishte rreth 10 milionë paund në llogarinë e tij në bankë dhe kishte vendosur që të shpenzonte çdo cent, me veturat Hummer dhe BMW, deri tek prostitutat e tij.

Kështu, siç zbulojnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, ai tani ka mbetur pa asnjë qindarkë dhe, ka filluar të mbajë dru dhe qymyr – për vetëm 10 paund në orë.

Carroll fitoi çmimin e lotarisë në vitin 2002, por ai i harxhoi paratë për makina të shtrenjta, pije dhe drogë. Ai tani është pa para dhe mban qymyr dhe dru në një firmë të tregtisë së karburantit në Elgin të Skocisë.

“Dhjetë milionët e mi u zhdukën në vetëm dhjetë vjet dhe nuk kam një shtëpi apo një makinë. Por unë nuk jam i penduar”.

Ai tha se zakonisht nuk njihet sepse fytyra e tij është e zezë nga bloza. Megjithatë, ai shpjegoi se është formë shumë më të mirë fizike. Michael tha se jeta nuk ka të bëjë me paratë dhe se ai kurrë nuk ka qenë më i lumtur se kur është kthyer në punë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dhjetëra mijëra bletë të mbajtura në koshere në çatinë e Notre Dame mbijetuan nga zjarri shkatërrues që depërtoi në katedrale.

Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku janë një prej çifteve më të famshme dhe të dashura për publikun shqiptar.

Një vajze të vogël, e cila gjeti një prezervativ të përdorur në ushqimin që kishte blerë në McDonald’s, i është bërë një test STD për të

Mbretëresha e Britanisë së Madhe, Elizabeth, monarkja me jetëgjatësinë më të madhe në botë, ka festuar të dielën 93-vjetorin e lindjes, d

Atëherë kur ëndrrat e Jolandës ishin bërë thuajse realitet, me një bashkëshort që e kishte zgjedhur vetë dhe dy fëmijë si fryt i dashuris

Skeleti i Ivan Klyucharev-it, 31-vjeçarit të zhdukur 2 vjet më parë e që aspironte të ishte iluzionist, u gjet i prangosur pas një peme n

Një diamant i rralë ngjyrë blu është zbuluar në Botswana.

Tani që ka bërë divorcin me partinë e saj, sepse nuk pranoi të dorëzojë mandatin e deputetit, Rudina Hajdari ka marrë përsipër që të bëjë

52-vjeçari Alberto Vazzoler, një ish-dentist nga San Donà di Piave në tetorin e vitit 2016 fshehu paratë te soba pasi nuk i kishte deklar