Fiton 2 milionë euro në lotari brenda dy viteve

06/06/2018 - 22:24

   Një person nga Franca juglindore ka fituar lotarinë “My Million” për herë të dytë në më pak se dy vjet.

Një gjë e tillë sipas matematikanëve mund të ndodhë një në 16 trilionë.

Fituesi, emri i të cilit nuk u publikua, fitoi çmimin e tij të parë prej 1 milion euro në nëntor të viti 2016 dhe vazhdoi të luajë çdo javë, raporton BBC.

Muajin e kaluar ai fitoi çmimin e tij të dytë prej 1 milion euro.

Vendi në rajonin Haute – Savoie ku është blerë bileta tha se fituesi mezi kishte reaguar, duke shtuar: “Unë mendoj se ai është mësuar për të fituar”.

Matematikanë të cituar nga gazeta ‘Le Parisien’ thanë se shanset për të fituar ‘My Million’ një herë ishin rreth një në 19 milionë.

Muajin e kaluar një burrë australian fitoi një lotari lokale dy herë në javë, duke mbledhur më shumë se 1 milion dollarë çdo herë.

Organizatorët e lotarisë thanë se shanset për të fituar një herë ishin një në 1.845 milionë.

“Ne nuk e dimë askënd tjetër që ka fituar dy herë në javë”, tha Matt Hart, zëdhënësi i lotarisë ‘New South Wales’ për agjencinë e lajmeve AFP.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Lulja e Indisë, Neelakurinji, që lulëzon çdo 12 vjet  wshtw një nga lulet më të rralla në botë.

Mbajtja dhe shtrëngimi i duarve me një person që e doni është shumë e natyrshme dhe  psikologët janë vërtet të interesuar të studiojnë kë

Pak ditë më parë, këngëtarja Tuna Sejdiu publikoi klipin e saj të ri me titull “Maria”, një bashkëpunim me këngëtarin Seven Saraçi.

Modelja e njohur britanike, Mairead O’Neill, është ndarë nga jeta në moshë shumë të re ende në rrethana të mistershme.

Aktorja me famë botërore Fan Bingbing është shfaqur në publik për herë të parë që kur u zhduk pa lënë gjurmë tre muaj më parë, duke shkak

Një foshnje është mbytur në shtratin e krevatit të tij për shkak të neglizhencës së madhe të dizenjuesit të krevatit.

Ëndërroni sikur jeni duke fluturuar, jeni me vonesë apo sikur vdisni? Ja çfarë nënkuptojnë në të vërtetë…

Blendi Istrefi është vëllai i vetëm i motrave të njohur Era dhe Nora Istrefi.

Megjithëse ai asnjëherë nuk e kishte pranuar publikisht lidhjen e dashurisë, të gjithë miqtë e rrethit të tij e dinin se balerina e njohu