Floriana Garo flet hapur: Isha më e lumtur në Shqipëri

14/11/2017 - 09:27

U bënë disa muaj tashmë që ish-moderatorja e “Jo vetëm modë” në Tv Klan, Floriana Garo, është larguar nga Shqipëria për t’u bashkuar me partnerin e saj që jeton dhe punon në Zvicër, Enis Daci. Zgjedhja e Florianës ka qenë për shkak të dashurisë, pasi në kushte të tjera, ajo nuk do të zgjidhte të largohej.

E ftuar në “Opinion”, në një speciale ku trajtohej tema e qëndrimit apo jo në Shqipëri, Floriana tha se ajo zgjodhi ta linte Shqipërinë vetëm për shkak të dashurisë.

“Unë e zgjodha një vend të huaj për dashurinë, jo sepse ishte një vend më i mirë”, tha ajo duke shtuar se dashuria është një arsye e fortë për ta “braktisur” vendin, por, megjithatë, këtu është më mirë, më rehat.

Për një jetë më të mirë ekonomikisht dhe për kushte më të mira jetese, të jetuarit jashtë është një zgjedhje e mirë, tha Floriana. Por pyetjes nëse është më e lumtur në Shqipëri apo në Zvicër, ajo iu përgjigj me sinqeritet: “Unë kam qenë më e lumtur në Shqipëri”.

Po atëherë pse nuk erdhi partneri të jetonte në Shqipëri? Kjo është çështje tjetër, nënvizoi Floriana. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtarja Rezarta Shkurta ka ndarë gjithnjë me ndjekësit e saj në rrjetet sociale momente nga rritja e vogëlushes së saj Hera.

Nuk kanë qenë të pakta rastet kur personazhe të njohur të ‘showbiz-it’ kanë tradhtuar.

Ditëlindja e 38-të e ka gjetur Kim Kardashian shumë të lumtur krah bashkëshortit të saj, Kanye West.

Iluzionet optike janë krijuar kryesisht për të testuar se sa shpejt punon truri i njeriut.

Tre adoleshente rrezikojnë burgun pasi bënë selfie duke përshëndetur me krahun shtrirë, e ngjashme me përshëndetjen e nazizmit.

Debatet që shkojnë deri në grindje asnjëherë nuk janë të mira, prandaj është e rëndësishme që të dy palët e përfshira të mund t’i shprehi

Në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në gjyq” ishin të pranishme dy motrat, zonja Mrie dhe zonja Vera.

Agnesa Vuthaj prej kohësh është fokusuar në biznesin e saj.

Është publikuar këtë të diel bashkëpunimi mes këngëtares Dafina Zeqiri dhe reperit Noizy.

Në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në programin “E diela Shqiptare”, Gentiana kishte ardhur për ti dhënë një mesazh nënës së saj pasi pre