FOTO/ 20-vjeçarja shpallet "Miss Italia 2019"

08/09/2019 - 14:29

20-vjeçarja Carolina Stramare, e cila ishte në garë me numrin 3, është shpallur fituesja e konkursit "Miss Italia 2019". Bukuroshja që ka lindur në Genova, jeton në Vegevano dhe në finale ka mbërritur me titullin e Miss Lombardia.

Në finale ajo ka mundur Serena Petralia, 20 vjeç dhe Sevmi Fernando, 20 vjeç nga Padova, me të cilat formonin treshen finaliste. Me një fizik të skalitur 1.79 e gjatë, sy jeshil dhe flokë gështenjë, Carolina është shpallur vajza më e bukur e Italisë për 2019.

Bukuroshja është diplomuar në liceun e gjuhëve dhe frekuenton Akademinë e arteve të bukura në Sanremo ndërsa punon si modele.

Mbretëresha e re e bukurisë italiane ishte përjashtuar në fazat paraardhëse të votimit, por është rifutur sërish nga juria e "Miseve historike", që mund të risillte në finale vetëm një konkurrente.

Kjo është hera e parë që Miss Italia, që ka mbërritur në edicionin e 80-të të saj, ka zgjedhur një fituese ekskluzivisht me televotim. Votimi përfundimtar i publikut vlerësoi Miss Lombardian si Miss Italia.

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Deputeti Selami Jenishehri ka lënë gojëhapur të gjithë publikuan teksa është shfaqur me një model të ri flokësh.

Reperi i njohur Arkimed Lushaj, që njihet ndryshe me emrin e artit Stresi, ndodhet prej kohësh në një raport të komplikuar me bukuroshen

Masat e forta shtrënguese të marra nga qeveria për parandalimin e koronavirusit kanë paralizuar dhe “infektuar” disa nga sektorët e ekono

Një mjek i cili nuk ka përdorur sapun dhe shampo për 4 vite i ka lënë gojëhapur të gjithë teleshikuesit në New York.

Muzeu i Luvrit, i cili shumëfishoi ofertën e tij në internet dhe rrjetet sociale gjatë kohës së izolimit, u mbështet masivisht nga 10,5 m

Me këtë pamje të re, ylli i futbollit Cristiano Ronaldo është shfaqur për herë të parë në vitin 2003 kur sapo ishte transferuar tek Manch

Tatler, një revistë britanike, publikoi disa informacione në lidhje me mënyrën si Kate Middleton po përballon situatën e tanishme, që mes

Kylie Jenner ka treguar edhe njëherë asetet e saj me bikini nga karantina. Ajo e ka postuar pothuajse përditë foto të nxehta nga vetizoli

Dhëndri i ish-kryetares së Kuvendit, Jozefina Topalli, sipërmarrësi Angjelin Serreqi është vendosur në fokus të një shkrimi të publikuar