FOTO/ Gruaja nuk e la të shkonte në Rusi, nisma e shokëve bën bujë në internet

17/06/2018 - 18:12

Disa tifozë nga Meksika, kanë pushtuar rrjetet sociale për shkak të një ideje brilante me shokun e tyre. 

Pesë burra të martuar kishin marrë vendimin për t’u nisur drejt Rusisë me një autobus tipik nga vendi i tyre, saqë kishin arritur të grumbullonin edhe shpenzimet për diçka të tillë, por në fund, njëri prej tyre, i quajtur Havier, i dha lajmin e trishtuar se nuk mund të shkonte, pasi ishte gruaja që nuk e lejonte të ndërmerrte këtë udhëtim.

Gjithsesi, 4 tifozët e tjerë vendosën të nisen në udhëtim, dhe arritën në Rusi në 14 qershor, pak para ndeshjes hapëse që vendasit luanin ndaj Arabisë Saudite.

Udhëtimin e kishin nisur që në prill, por gjatë rrugës, 4 tifozët poston foto ku kishin edhe të munguarin Havier me vete, por në një karton të printuar 3D. Në bluzën që mbante veshur në karton, tifozi meksikan kishte një portret të zymtë, dhe mbante veshur një bluzë: “Nuk më lë gruaja.”

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Modelja australiane Jem Wolfie ka kaluar një ditë të bukur në plazh dhe ka ndarë me fansat e saj fotot nga bregdeti i vendlindjes së saj.

Aktualisht kudo në rrjet gëlojnë lajmet se Tristan Thompson ka tradhtuar Khloé Kardashian me shoqen e ngushtë të Kylie Jenner, Jordyn Woo

Një 59-vjeçar në Zvicër është dënuar me gjobë pasi në mënyrë të paligjshme, largoi folenë e sorrave nga një pemë pa u konsultuar me zyrën

Meghan Markle dhe Princ Harry pritet që të bëhen prindër për herë të parë dhe dyshja ka vendosur që gjininë e foshnjës ta zbulojë kur të

Zgjimet në mëngjes janë gjithmonë të vështira, sidomos tani në periudhën e dimrit kur koha e keqe ju bën edhe më gjumashë në mëngjes.

E gjitha bëhet në funksion të sistemit të skanimit të fotos nëpër pikat doganore apo në vende të tjera ku përdoren dokumentet e identifik

ADN-ja e peshkaqenit mund të ndihmojë në shërimin e kancerit dhe sëmundjeve të tjera të lidhura me moshën tek njerëzit.

Dy prezantues u përballën me një lumë kritikash, pasi u xhiruan teksa flisnin për gjoksin e një gazetareje.

Një grua që po organizon dasmën e saj nuk dëshiron që të ketë shoqëruese motrën e saj.

Ditën e sotme ka ndërruar jetë stilisti i “Chanel”, Karl Lagerfeld.