FOTO/ Serbi Mihajlovic ofendon shqiptarët me gjestin e tij

21/11/2019 - 10:26

Beteja e Sinisa Mihajlovic me leuçeminë mori një shtysë të re pasi trajneri i Bolonjës u largua nga spitali “Sant’Orsola”, të mërkurën pas raundit të tretë të kimioterapisë.

Ai është i vendosur të drejtojë stërvitjen ditën e enjte përpara se Bolonja të kthehet në aksion në Serinë A kundër Parma. Bashkëshortja e Mihajlovicit, Arianna, konfirmoi lajmin në rrjetet sociale, duke postuar një seri fotografish me bashkëshortin e saj në momentin që po linin spitalin. Arianna Mihajlovic ka shkruar këtë mesazh: “Gjërat më të bukura nuk janë aty. Po kthehemi në shtëpi.”

Klubi i Bolognas, në faqen e internetit konfirmoi se trajneri serb do të kthehet të punojë me skuadrën të enjten.

“Nesër, Sinisa Mihajlovic do të jetë në Casteldebole për stërvitjen”. Por dje, pasi ka dalë nga spitali, 50-vjeçari nuk ka harruar të bëjë gjestin me tre gishta të çetnikëve serbë. Por ky term, tanimë përçmues, përdoret për të identifikuar serbët nacionalistë të linjës së ashpër dhe disa forca paramilitare të udhëhequra nga krimineli famëkeq, Arkan.

Ky i fundit është i njohur për krimet dhe urrejtjen që kishte ndaj shqiptarëve. Në rininë e tij ai është shquar për deklarata të forta nacionalistë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një grua në Brazil ka mbytur me një jastëk djalin e saj 11-vjeçar, pasi i kishte ardhur në “majë të hundës” përdorimi i telefonit nga ana

Një ngjarje e rëndë ka tronditur botën e futbollit në Itali.

Gratë nuk janë kurrë të lumtura, por ka disa që janë veçanërisht të prirura për të qenë të pakënaqura.

Ish-miss Kolumbia, e cila humbi këmbën e saj të majtë si pasojë e një gjendje të rrallë, duket se ka lënë pas krahëve vështirësitë e sëmu

Vajza e regjisorit të njohur Steven Spielberg, Destry Allyn, është fejuar me aktorin shqiptar Genc Legrand.

Temperaturat e larta të muajve të verës janë një nga problemet më të mëdha të stinës.

Deputeti opozitar i parlamentit të Shqipërisë, Halit Valteri është bërë baba për herë të parë.

Së fundmi, këngëtarja e njohur Beyonce është akuzuar se ka gënjyer sepse nuk i takon personave me ngjyrë.

Një ish-ndihmëse e lartë e Melania Trump, njëkohësisht ish-mikeshë e saj, e cila ndihmoi në mbikëqyrjen e ceremonisë së përurimit të pres

Një grua në Britaninë e Madhe, thotë se ende i ushqen vajzat e saj me qumësht gjiri, pavarësisht faktit se ato janë respektivisht, katër