FOTOLAJM/ “Hëna blu” shkëlqen mbi Durrës mbrëmjen e sotme

31/10/2020 - 20:20

Për të dytën herë brenda një muaji regjistrohet hënë e plotë. Mbrëmjen e sotme, kushdo që ka ngritur sytë nga qielli ka parë një hënë vezulluese, që shkëlqente mes qiellit plot yje.

Hëna e kësaj nate Halloween-i njihet edhe si Hëna blu, edhe pse nuk shfaqet blu në qiellin e natës.

Magjia e hënës së sotme nuk duhet humbur, pasi do të jetë e fundit për të paktën 19 vitet e ardhshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një burrë nga Kenia që gabimisht ishte raportuar i vdekur është kthyer në jetë të martën, ndërsa ndodhej në tryezën e morgut, ku trupi do

Për ata që pëlqejnë të bëjnë shopping e premtja e fundit e nëntorit, ose ndryshe e premtja e zezë është dita më e shumëpritur e vitit.

Fëmijët e kopshtit “Do Re Mi”, në Durrës, në kuadër të festave të nëntorit kanë organizuar një ekspozitë me makete mbi këtë temë shpallje

Kompania Walt Disney po planifikon të pushojë nga puna 32 mijë punonjës në gjysmën e parë të vitit 2021 mes kërkesës së dobët të klientëv

Aktori dhe komediani i njohur, Matthew Perry është fejuar.

Vdekja e Diego Armando Maradonës fatkeqësisht është shoqëruar me polemika e skandale.

Larg Londrës, Meghan Markle dhe Princ Harry festuan “Ditën e falënderimeve” për herë të parë në vilën e tyre 14 milionë dollarëshe në San

Për disa njerëz është shumë e vështirë të ngrihen herët në mëngjes dhe disa pretendojnë se është e pamundur të ngrihesh herët dhe të jesh

Princi i Suedisë Carlos Felipe dhe gruaja e tij, Princeshë Sofia, kanë dalë pozitiv me koronavirus.

“Për 12 orë, Diego nuk ka pasur vëmendje ose kontroll nga personeli mjekësor”,- kështu është shprehur Matias Morla, avokati i Di