Fotot nudo të princeshë Dianës, skandali që "torturoi" princ William

16/09/2019 - 20:27

Publikimi i fotove nudo të Princeshë Dianës në vitin 1996 krijoi një skandal. Por ai që e përjetoi më keq këtë situatë ishte djali i saj i madh, Princ William, i cili në atë kohë ishte 14 vjeç. Botuesi i ‘Vogue’ Nicholas Coleridge, në një libër ku përmblidhen kujtimet e tij, tregon edhe bisedën me Princeshë Dianën.

Ajo e vizitoi atë për një drekë në Shtëpinë Vogue pas skandalit të fotografisë dhe i tregoi se William, ishte i shqetësuar.
‘Ai ishte aq i mërzitur. Ai tha që disa nga djemtë po e ngacmonin duke thënë se gjinjtë e mi ishin shumë të vegjël”, ishin fjalët e Dianës.

Të njëjtën situatë të pakëndshme Prince William e përjetoi edhe në vitin 2017 me fotot nudo të bashkëshortes së tij.

Ai kërkoi kompensim prej 1.3 milion £ për fotot nudo të Kate Middleton, të cilat u botuan në revistën Franceze Closer në 2012.

Rasti që daton në Shtator 2012 kur William dhe Kate u fotografuan duke pushuar në tarracën e një kështjelle në rajonin jugor të Provence.

Duka i Kembrixhit tha se pamjet ishin ‘edhe më të dhimbshme’, pasi ata i kujtuan atij mënyrën se si vdiq e ëma, pasi ajo ndiqej nga fotografët paparacë në Paris 20 vjet më pare.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Përqafoi të dashurën, ndërsa ishin duke ecur në rrugën ”Strada Nuova”, në qendër të qytetit të Pavias, dhe për këtë gjest u gjobit nga po

Një fëmijë 1-vjeçar është kthyer në një personazh shumë të dashur në mediat sociale.

“Minjtë po bëhen gjithnjë e më agresivë në kërkimin e tyre për ushqim pasi restorantet në të gjithë SHBA-në janë ende të mbyllura për të

Pasi 164 minatorë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus, miniera më e thellë e arit në botë, Mponeng, në Afrikën e Jugut, ka pezulluar p

Marco e Dario Zappa janë muzikantë nga Zvicra, prej vitesh të pranishëm me koncertet e tyre në Shqipëri dhe në Ballkan.

Kryemyftiu i Maqedonisë së Veriut, Sylejman Rexhepi, është martuar me një vajzë 50 vjet më të re.

Nik Kirgios, është padyshim një nga tenistët më funny në historinë e këtij sporti tepër popullor.

Pak ditë më parë qarkulluan online disa foto të disa bisedave, ku mendohej se ishte Kejvina Kthella dhe një mashkull që i ofronte 5 mijë

Një grua 126-vjeçare është bërë personi më i vjetër në botë që ka mundur COVID-19, të paktën sipas dokumenteve zyrtare.