Frikë në plazh, peshkaqeni sulmon dy fëmijë në breg të detit

19/07/2018 - 20:56

   Një peshkaqen ka kafshuar dy fëmijë në bregdetin e Nju Jork. Ky është kafshimi i parë në bregdetin e metropolit amerikan që nga vitet 70.

Dy fëmijët, një vajzë 12 vjeç dhe një djalë 13 vjeç, po luanin në breg të detut dhe kishin future këmbët në ujë kur u sulmuan nga grabitqari.

Të dy kanë shenja kafshimi në këmbë, madje nga këmba e djalit është hequr edhe një dhëmb, për të zbuluar se për çfarë lloj peshkaqeni bëhet fjalë.

Sulmet e pëshkaqenëve në breg të detit janë fenomen shumë i rrallë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Moderatori dhe aktori i humorit Ermal Mamaqi gjithmonë poston video dhe momente për të qeshur nga përditshmëria e tij.

Një foshnjë 12 ditëshe ka vdekur pasi u rrëmbye nga prehëri i nënës së tij nga një majmun në shtetin indian të Uttar Pradesh.

Nuk janë të përjashtuara rastet kur shkojmë në palestër të trukuara.

Çdo 60 sekonda në botë dërgohet 29 milion mesazhe në WhatsApp dhe 156 milion emaile, 243 mijë foto postohen në Facebook dhe 65 mijë foto

Një diamant rozë 18.96 karat është shitur me një shifër rekord, prej 50 milion franga zvicerane (rreth 44.3 milion euro) nga shtëpia e an

Që kur Hilary Duff dhe i dashuri i saj Matthew Koma mirëpritën në jetë vajzën e tyre më 25 tetor, ne kemi qenë me fat, sepse kemi parë di

Gruaja e El Chapos, Emma Coronel Aispuro, u paraqit në gjykatën e Bruklinit, për të ndjekur seancën e të shoqit, dhe bëri që të kthehen j

Një nga studiot e arkitekturës më të famshme në botë njoftuan se do të angazhohen me një projekt shumë të madh në kryeqytetin rus.

Sezoni i tetë dhe i fundit i serialit 'Game of Thrones' është padyshim sezoni më i pritur i ndonjë seriali gjatë të gjitha kohëve.

Nëse premtimet e martesës do të ishin më praktike, çiftet do t’i kërkonin njëri-tjetrit të hiqnin dorë nga zakonet e mërzitshme që kanë.