Frikërat e disa prej shenjave të horoskopit

02/06/2020 - 22:14

Sot do të flasim për shenjat zodiakale që kanë shpesh dhe gjithmonë frikë. Për ato personalitete që për një arsye apo për një tjetër, mbërthehen nga ankthi dhe terrori kur janë përballë zgjedhjeve apo situatave të caktuara.

Le ta nisim nga shenja e Peshores, një tip personaliteti që ka si objektiv themelor kërkimin e ekuilibrit dhe shpesh edhe perfeksionin. Pikërisht kërkimi i vazhdueshëm i harmonisë, i bën të rrëshqsin nën kthetrat e emocioneve të frikës. Frika se mos nuk u pëlqejnë të tjerëve, se nuk janë mjaftueshëm në lartësinë e duhur i shqetëson shumë.

Edhe shenja zodiakale e Gaforres është shpesh viktimë e këtyre paranojave. Mbi të gjitha kur është fjala për raporte sociale, shenja e Gaforres mendon shpesh se nuk bën mjaftueshëm për të ndihmuar të tjerët. Bëhet fjalë për njerëz me instinkt të lindur të mbrojtjes që shpesh ndihen të paaftë për t’u përballur me dhimbjen e të tjerëve.

Ç’të thuash për shenjën zodiakale të Peshqve? Po flasim për njerëz ekstremisht të ndjeshëm, empatikë dhe romantikë. Shenja e Peshqve është një shenjë që ka frikë të vuajë, të tradhtohet dhe të lëndohet.

Së fundi, do të flasim për shenjën e Demit. Një shenjë që në pamje të parë mund të dukete fortë dhe pothuajse menefregiste, por që ka frikë shumë shpesh. Një nga frikat më të shpeshta të njerëzve nën këtë shenjë zodiakale është ajo e së ardhmes. Duke mos qenë një shenjë që i do ndryshimet, Demi ka frikë se e ardhmja mund ta ndryshojë jetën e tij.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Stephanie Winston Wolkoff, ish-shoqja e Melania Trump ka gati librin e saj që do të titullohet “Melania and me”, me sekrete për zonjën e

A jeni ndër ata që lodheni në përpjekjen më të vogël?

Ndërkohë që kampionati francez është mbyllur përpara kohe për shkak të një vendimi të qeverisë, Paris Saint Germain ka nisur përgatitjet

Dy elefantë bebe, që ushqehen nga e njëjta nënë, janë pikasur në një park kombëtar në Sri Lanka, dhe zyrtarët mendojnë se ta mund të jenë

Një shoqatë italiane e dasmave ka organizuar një manifestim të pazakontë me 15 vajza të veshura me fustane nusërie, të cilat kanë parakal

Gjinekologia Anika Dokle ka postuar një foto fantastike, të një bebeje e cila ka lindur me këmishë në maternitetin "Koço Gliozheni".

Aktorja e “Glee”, Naya Rivera, 33 vjeçe, raportohet e zhdukur pas një aksidenti gjatë notimit në liqenin Piru, Ventura, Kaliforni.

Aspirinat me siguri janë të njohura për ju duke qenë se janë ndër barnat e para që zgjidhin problemet shëndetësore.

Këngëtarja kosovare, Eliza Hoxha, njëkohësisht deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, ka rezultuar pozitive me koronavirus.

2 korriku e kthen Saturnin mbrapa, nga Ujori ai hidhet në Bricjap, tek një shenjë që dashuron dhe udhëheq, ku do të qëndrojë deri para Kr