Funerali kalon me të qeshura, i vdekuri bën batutën e fundit nga arkivoli (VIDEO)

15/10/2019 - 09:55

Një funeral tepër i pazakontë në Irlandë ka kaluar nga lotët e zisë tek të qeshurat.

Shkak u bë rrengu i fundit që luajti i vdekuri, i cili ishte njohur gjithë jetën si njeri me shpirt humori.

Edhe në momentin që arkivoli u fut në gropë, ai kishte llogaritur që t’iu jepte të afërmëve një të qeshur të fundit.

Sapo arkivoli arriti në fund, një zë i regjistruar nga ai vetë u dëgjua nga brenda arkivolit. Nuk thoshte ndonjë mesazh lamtumire prekës, por një mundësi e fundit për t’u dhuruar të qeshura të afërmëve.

Pasi u dëgjuan disa të trokitura nga brenda arkivolit, zëri i tij tha:  “Ej, ku dreqin jam këtu? Më nxirrni! Është shumë errësirë! Prift është ai që po dëgjoj? Jam Shej, brenda në kuti. Jo, përpara jush! Kam vdekur!” Pastaj nisi të këndonte.

Kjo bëri që të afërmit të mos e mbajnë të qeshurën dhe videoja e funeralit mori shumë klikime në internet (shiheni këtu).

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një kompani amerikane ka bërë një ofertë pune shumë të çuditshme.

Miliarderi Mohamed Hadid është aq i varfër sa nuk ka para për të shembur rezidencën e tij në Bel Air, deklaroi avokati i tij në gjykatë t

Shumëkush që do të niset me pushime, mendon për atë shtratin e madh e të butë, për një gjumë të qetë, për ato çarçafët tërheqës që thuajs

Alfi Perkins, një student 19-vjeçar që talli futbollistin e Aston Vilas për vdekjen e vëllait të vogël, ka pësuar aksident.

New York-u, një nga qytetet më të mëdha në botë, e tepër të njohur për gamën shumë-ngjyrëshe të restoranteve, ka mes tyre “Dua Kafe”, një

Nëse do të kishte një listë të problemeve më të urryera estetike, rrudhat pa dyshim që dotë  ishin në krye.

Në dashuri Luanët janë besnikë dhe kanë nevojë të paparë të marrin të njëjtën gjë për partnerin e tyre.

Përpjekja e një zjarrfikësi për të ringjallur një mace u bë virale në internet.

Një djalë i ka propozuar të dashurës duke u ulur në gjunjë mbi tavolinën e sërfit.

Një nënë e re kishte rënë në hall pasi i biri ishte fiksuar aq shumë me flokët e saj saqë nuk flinte dot pa to.