Futbolli i “kushton” dy brinjë adoleshentit në Durrës

Postuar: 24/06/2018 - 18:55

   Një lojë futbolli ka rezultuar shumë e dhimbshme për një adoleshent nga Kosova, që po argëtohej me sportin më të bukur në botë.

Incidenti ka ndodhur një ditë më parë në kompleksin “Olimpik”, raporton policia e Durrësit.

Sipas të njëjtit burim, 18-vjeçari D.D. nga Prishtina, gjatë lojës, është përplasur me një shok dhe për fat të keq ka thyer dy brinjë.

I riu është dërguar me urgjencë në spitalin e Durrësit, ku dhe ndodhet aktualisht jashtë rrezikut për jetën.

Nga dëshmia e adoleshentit dhe personave të tjerë në vendngjarje, policia ka arritur në konkluzionin se bëhej fjalë për një ngjarje aksidentale.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Vetëm pak ditë më parë çifti i njohur i showbizit shqiptar Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku u bënë prindër për herë të parë me vogëlu

Mjaftuan vetëm disa minuta në pasarelë dhe ajo fitoi vëmendjen e të gjithëve.

   Modelja britanike Chloe Ayling, e cila vitin e kaluar u mor peng në Itali për 6 ditë, ka rrëfyer ditët e saj të vështira.

   Patrik O’Well është 44 vjeç dhe që nga mosha 30 vjeç bën xhiron e të gjithë pistave të garave të botës, duke tentuar të shtypë gazin n

Për të lehtësuar djegiet e lehta por dhe për pastrim, vetitë e Aloe Verës janë me vërtet të shumta.

   Një “lavë bombë”, një copë fluturuese e shkëmbit të shkrirë, goditi një varkë turistike në oqean, pranë ishullit të madh të Hawaii-t,

Shatërvanet e Durrësit janë bërë objekt talljeje së fundmi nga ana e qytetarëve.

Mendimet negative jo vetëm që ndikojnë negativisht në gjendjen tuaj mendore, por edhe në shëndetin tuaj, mirëpo çojnë edhe në rezultate d

   Vetëm dy muaj me pare, Meghan Markle zyrtarisht hyri në familjen mbretërore dhe tashmë duket se ndihet e qetë.

Një fshat në ishullin e Grenlandës në Polin e Veriut është përfshirë nga paniku pas afrimit të një ajsbergu gjigant.