Gal Gadot në rolin e Kleopatrës

17/10/2020 - 12:53

Pas Wonder Woman, Gal Gadot vjen me një tjetër rol të jashtëzakonshëm: aktorja izraelite do të zërë vendin e protagonistes në filmin e ri të regjisores Patty Jenkins.

Ajo do të interpretojë mbretëreshën legjendare te Egjipit të Lashtë, Kleopatrën. Sipas revistës “Dealine”, produksioni kolosal do të ketë një kast ku do të mbizotërojnë femrat, dhe padyshim, boshtin e përbën figura e Kleopatrës, një prej grave më të famshme në histori.

Ajo do të vijë ashtu sic nuk e kemi parë herë tjetër. Gal Gadot nuk do ta ketë të lehtë megjithatë të portretizojë një figurë për të cilën në ekran, do t`i duhet të rivalizojë interpretimin e jashtëzakonshëm të Elizabeth Taylor. Yllit hollivudian, ai rol i pati sjellë një sukses të jashtëzakonshëm ndërsa filmi vetë mori 9 çmime Oskar.

Për vite me radhë, në Hollivud është folur shumë mbi realizimin e një gjiganti të tillë, shpenzimet e të cilit e patën goditur fort shtëpinë kinematografike “20th Century Fox".

Per vendin e protagonistes që diskutuar shume Angelina Jolie. Përzgjedhja e bukuroshes Gadot nuk kaloi sakaq pa shkaktuar polemika, me disa zëra që pretendojnë se ky rol duhet t`i kishte shkuar një aktoreje arabe.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Me një buqetë gjigante me trëndafila të kuq në formë zemre dhe shkronjën “F” të formuar me trëndafila të bardhë si dhe me një unazë të bu

Përpara debatit me kundërshtarin Joe Biden, presidenti i SHBA-së Donald Trump, u fotografua në shoqërinë e Melania Trump, ose së paku një

Aktorja dhe modelja e njohur Michelle Hunziker, ka kritikuar Kryeministrin Giuseppe Conte për rregullat e reja të Covid-19, ku do të mbyl

Prej ditësh, NASA lëshonte sinjale se do të bënte publik një zbulim befasues për Hënën.

Një çift zviceran vendosi që vajza e tyre të quhej Twifia, një emër i pazakontë, por jo i rastësishëm.

Që prej dasmës së majit të vitit 2018, shumë histori janë treguar në lidhje me diademën e famshme të cilën do ta vendoste Meghan Markle.

Një modele britanike ka vrarë vetën në një hotel, pasi shëndeti i saj mendor u përkeqësua, për shkak se ka qenë e abuzuar seksualisht në

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Spanjë, ku një britanik i pasur ka masakruar me thikë gruan e tij, pasi kryen marrëdhënie seksua

Të dielën ne i kthyem akrepat një orë mbrapa, duke u përpjekur të futemi në një ritëm të ri.

Një rreze misterioze e dritës jeshile u shfaq kohët e fundit në qiellin e Britanisë së Madhe.