Gjak nga hundët e veshët, pasagjerët lëndohen për shkak të pakujdesisë së pilotëve

20/09/2018 - 12:48

Një pakujdesi e pilotëve ka shkaktuar lëndimin e më shumë se 30 pasagjerëve indianë. Ata pësuan gjakderdhje nga hunda dhe veshët, pasi pilotët harruan të rregullonin presionin e kabinës.

Fluturimi i Jet Airways 9W 697 nga Mumbai në Jaipur u kthye pak pas ngritjes. Avioni Boeing 737, i cili mbante 166 pasagjerë, u ul në mënyrë të sigurt dhe pa shkaktuar probleme serioze. Ministria e Aviacionit ka thënë se ekuipazhi i kabinës është pezulluar nga detyra në pritje të hetimit.

Lalit Gupta, një zyrtar i lartë i aviacionit në Indi, tha për gazetën Hindustan Times se ekuipazhi kishte harruar të aktivizonte mekanizmin që ruan presion e kabinës.

Kompania Jet Airways tha në një deklaratë se fluturimi i së enjtes në mëngjes ishte kthyer  “për shkak të humbjes së presionit në kabinë” dhe kërkonte ndjesë për shqetësimin e shkaktuar ndaj pasagjerëve.

“Avioni B737 me 166 pasagjerë dhe 5 anëtarë të ekuipazhit u ul në Mumbai, të gjithë udhëtarët zbritën nga avioni në një gjendje të qëndrueshme shëndetësore dhe u dërguan për të marrë ndihmën e parë”, thuhej në deklaratë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Volejbollistja shqiptare e talentuar, Erblina Bici, vetëm 2 javë më parë, fitoi Kupën e italisë me skuadrën e saj Igor Volley N

Drini Zeqo është një ndër personazhet më simpatikë dhe më të pëlqyer nga femrat, e ndonëse është komentuar shpesh për lidhje dashurie, at

Luana Vjollca ka uruar në një mënyrë shumë të veçantë 11-vjetorin e pavarësisë së Kosovës.

Historia që mbylli puntatën e shtatë të programit “Dua të të bëj të lumtur” ishte ajo e dashurisë së Erjonit dhe Emit.

Ju do të keni mundësinë të shijoni një pamje mahnitëse këtë javë, pasi 'super snow moon' e rrallë do shfaqet në qiell gjatë natës.

Eneda Tarifa mbetet prej vitesh një nga këngëtaret më të dashura për publikun, këngët e të cilës janë kthyer në hite dhe i dëgjojnë të gj

Ky është momenti tronditës kur një shtëpi shpërtheu pasi burri që jetonte atje, i vuri flakën teksa brenda saj gjendeshin ai dhe ish-bash

Diego Simeone rinovoi me Atletico Madrid deri në vitin 2022, por ajo që ka zbuluar media spanjolle “AS” është një bombë e vërtetë.Paga e

Meghan Markle do të kthehet në ekranin e madh.

Klaudia Pepa tërheq gjithnjë vëmendjen me postimet në Instagram dhe kështu ndodhi edhe mbrëmjen e djeshme kur për Shën Valentin balerina