Gjarpërinjtë detyrojnë presidentin të largohet nga zyra

19/04/2019 - 16:43

Dy gjarpërinj kanë detyruar presidentin e Libisë, George Weah të dalë nga zyra dhe të punojë në banesën e tij private. BBC raporton se dy gjarpërinjtë u gjetën të mërkurën në ndërtesën e Ministrisë së Punëve të Jashtme, vendi zyrtar i punës së presidentit.

I gjithë stafi është larguar nga ndërtesa dhe do rikthehen më 22 prill. "Ky vendim është marrë për të larguar zvarranikët dhe rrëshqanorët nga ndërtesa. Ministria e Punëve të Jashtme pret zyrën e presidentit, kështu që bëri një memorandum të brendshëm duke i kërkuar stafit të qëndrojë në shtëpi derisa të pastrojnë ndërtesën.”-tha sekretari për shtyp, Smith Toby.

Zyra e presidentit është zhvendosur në Ministrinë e Punëve të Jashtme, pasi një zjarr në vitin 2006 e dogji rezidencën presidenciale.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Jeta dhe Lulja janë dy njerëzit më të dashur për Luizën e cila ka lindur me sindromën down.

Një shqiptare ulet për herë të parë në Parlamentin Europian. Ajo është Arba Kokalari, që jeton prej vitesh në Suedi.

Katër veta, përfshirë një vajzë 15-vjeçare, janë gjetur të fshehur në automjete në përpjekje për tu larguar nga Maroku.

Për pak do të mbushë 108 vjeçe por asgjë nuk e ndal Luisa Zappitellin të marrë pjesë në votime.

Në sistemin diellor uji është më i bollshëm nga se mendohej, madje edhe në planetin xhuxh, në Pluton ndodhet një oqean nën sipërfaqen e n

Personi që po martohet tek hoteli “Rogner”, ndërsa disa metra më larg, në sheshin para kryeministrisë zhvillohej protesta e opozitës ësht

Nëse nuk ke patur fat në marrëdhëniet e tua të dashurisë, kjo mbase ka të bëjë me faktin se ende nuk ke takuar shpirtin tënd binjak, por

Në fushë ishte i papërmbajtshëm, teksa golat e tij kanë çmendur tifozët e Kolumbisë, por edhe të Parmës e Njukasëllit.

Mbretëresha Elizabeth e ka përjetuar keq vdekjen e një prej ndihmëseve më besnike që i ka shërbyer për një kohë të gjatë.