Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Gjërat e çuditshme që mund të bëni me tharësen e flokëve

02/03/2021 - 13:19

Tharësja e flokëve është një nga mjetet themelore të një gruaje dhe në fakt është më e dobishme sesa imagjinoni. Përveç tharjes së flokëve të lagur, ka disa përdorime alternative në shtëpi që e bëjnë më të lehtë jetën e përditshme.

Mund të thani thonjtë

Ndizni tharësen e flokëve me ajër të ftohtë dhe drejtojeni drejt manikyrit të thonjve që keni vendosur. Manikyri do të thahet shumë më shpejt.

Hiqni pluhurin nga tastiera e kompjuterit

Është një pajisje që nuk pastrohet shumë lehtë. Megjithatë, me tharësen e flokëve mund të pastroni pluhurin nga PC-ja.

 Hiqni ngjitësit

Tharësja e flokëve do t’ju ndihmojë të hiqni lehtësisht afishet nga një produkt i ri që sapo keni blerë. Ndizeni nga ajri i nxehtë dhe kthejeni drejt ngjitëses.

Hekurosni shpejt

Nëse keni një veshje pak me rrudha dhe nuk keni kohë ta hekurosni, përpiquni ta varni dhe ndizni tharësen e flokëve për pak kohë. Bën mrekulli. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Del në shitje shtëpia më e shtrenjtë në botë, e cila në treg kap shifrën e 500 milionë dollarëve sipas Daily Star.

Ditën e sotme, Princi Philip do të përcillet për në banesën e fundit. Ceremonia mortore, e cila do të bëhet në orën 15:00, me kohën lokal

E para lindi gjuha e më pas shkrimi, megjithatë kjo nuk do të thotë se duhet e mund të flasim për gjithçka.

Këngëtari me famë botërore, Justin Bieber, ka dhënë së fundmi një intervistë për revistën e njohur GQ.

Një 31-vjeçar nga qyteti i Breshias ka rënë në prangat e policisë pasi akuzohet se kishte dhunuar të dashurën e tij për shkaqe xhelozie,

I ndjeri Princi Philip raportohet se ka pasur një marrëdhënie të shkëlqyer me Lady Dianën. Mediat e huaja kanë publikuar edhe letrat mes

Ish-Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Michelle Obama do t’i bashkohet së shpejti Hollit Kombëtar të Famës të Grave, insti

Këto tri shenja karakterizohen nga një kuriozitet intelektual, por edhe zgjuarsi e madhe.

Anëtarët e Familjes Mbretërore treguan disa fotografi të papublikuara më parë të Dukës së Edinburgut, pas vdekjes së tij në moshën 99-vje

Felix Lalo është një nga të rinjtë më të famshëm në TikTok tani për tani.