Gjyshja më seksi në botë tregon sekretin e rinisë së saj

23/02/2021 - 22:14

Gina Stewart, 50 vjeçe, është titulluar gjyshja më seksi në botë, për shkak të bukurisë së saj dhe pamjes rinore të saj.

Ajo u bë e famshme në vitin 2018 për dukjen e saj rinore, duke mundur modelet që janë sa gjysma e saj në moshë.

Stewart ka katër fëmijë dhe një nip. Gina ka treguar se sekreti pas pamjes së saj rinore është në fakt mjaft i thjeshtë, ajo nuk ha gluten, dhe e bazon dietën e saj në anti-oksidant.

Dietat e saja bazohen në ushqime të shëndetshme dhe në sasi jo të mëdha, kjo e ka ndihmuar në mënyrën si ndihet dhe në atë si duket.

Ajo beson që qëndrueshmëria në dietë është ajo që e bën një jetë të shëndetshme. Gjithashtu mendimet pozitive e kanë mbajtur larg nga stresi.

Edhe në rast se stresohet, ajo e kalon atë ditë duke gjetur mënyra për ta bërë veten më të lumtur. Të gjithë e dinë se stresi është një prej arsyejeve kryesore të plakjes.

Ajo thotë se ushqimi që konsumon më së shumti janë boronicat dhe gjithashtu ecën çdo ditë në plazh.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ju mund të përpiqeni të bindni të tjerët se fëmija juaj është shumë i sjellshëm, por nëse ju bëni gabime në edukimin e tyre, ata do të je

Një gjykatë në Pekin ka urdhëruar një burrë pas divorcit që të kompensojë gruan e tij për punët e shtëpisë që ajo bëri gjatë martesës së

Një pikturë e rrallë e Van Gogh, nga një koleksion privat francez do të dalë në ankand në fund të marsit në Paris, nga Sotheby’s.

Filmi i ri i "Spider-Man" me protagonist Tom Holland do të titullohet "Spider-Man: No Way Home" dhe pritet të dalë në kinema më 17 dhjeto

Moderatorja sportive, Hygerta Sako ka zgjedhur t’i urojë ditëlindjen nënës së saj duke publikuar disa foto në rrjete sociale.

Fëmijët sillen keq për shumë arsye, por më e zakonshmja është se ata thjesht janë mërzitur.

Flokët e kapura bisht është një ndër modelet më praktike.

Për të dytin vit radhazi, për shkak të pandemisë së Covid-19, nuk do të planifikohet asnjë ceremoni zyrtare për Perandorin Naruhito, i ci

Ndonëse thuajse e gjithë bota është pushtuar nga pandemia e COVID-19, një qytezë e vogël në Itali nuk ka regjistruar asnjë rast me virusi

Shpërthimi spektakolar i vullkanit Etna arriti kulmin dje teksa ujëvara e llavës së tij zgjatej deri në 1,500 metra në faqen e malit, në